Перейти до вмісту

ФБР: Розпочато кримінальне розслідування проти Сноудена

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

14 червня 2013

Едвард Сноуден
Роберт Мюллер, директор ФБР

Директор Федерального бюро розслідувань США Роберт Мюллер пообіцяв швидко вдатися до необхідних заходів проти колишнього працівника ЦРУ, який зізнався у відповідальності за витоки документів про дві таємні урядові програми стеження за американськими громадянами.

Виступаючи на слуханнях у Конгресі у четвер, директор Мюллер підтвердив інформацію про відкриття кримінального розслідування у справі викриття програм збору даних, яка, за його словами, завдала шкоди національній безпеці США.

У ході свого виступу, директор ФБР не згадав прізвища автора витоків — Едварда Сноудена — який зараз перебуває на території Гонконгу, де він поклявся оскаржувати будь-який запит Вашингтона на його екстрадицію і притягнення його до судової відповідальності у США.

Мюллер захищав програми спостереження, кажучи, що вони є законним і критичним знаряддям для запобігання терористичним атакам. Він зазначив, що викриття існування програм може спонукати потенційних терористів змінити свої методи діяльності внаслідок чого важко буде за ними стежити.

Директор Агентства національної безпеки США генерал Кіт Александер, виступаючи на окремих слуханнях у Конгресі, заявив, що секретні програми АНБ щодо збору даних дозволили запобігти десяткам терористичних атак. Законодавці кажуть, що незабаром АНБ оприлюднить деталі на підтримку такого твердження генерала.


Джерела

[ред.]