Файлообмінник EX.UA відновив роботу

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

4 лютого 2012

У ніч з четверга на п’ятницю відновив свою роботу заблокований сайт EX.UA. Міністерство внутрішніх справ повідомило, що слідство відкликало вимогу про блокування домену EX.UA. Наразі сайт працює тільки в штатному режимі, більшість контенту недоступна. У п’ятницю відновив роботу і сайт МВС.

В управлінні зв’язків із громадськістю МВС повідомили, що на вилучених серверах експерти виявили матеріали, які порушують права інтелектуальної власності. Володимир Поліщук зазначив, що кримінальну справу порушать і стосовно тих, хто розміщував на сайті піратський контент.

Закриття EX.UA викликало хвилю обурення в українському Інтернеті. У соцмережах створювались групи «Свободу EX.UA», які нараховували десятки тисяч осіб. Разом з тим, поширювались заклики та інструкції – як «повалити» сайти органів влади. МВС підтвердив той факт, що сайт правоохоронних органів перестав працювати через численні хакерські атаки. Із перебоями працював і сайт президента. Хакери атакували й сайт Партії регіонів, у зв’язку з цим партія пообіцяла провести спеціальне розслідування за допомогою Генпрокуратури та СБУ.

Погодився із закриттям сайту лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук. У своєму Твіттері музикант висловив думку, що порушення авторських прав – лише частина айсберга. Святослав Вакарчук вважає це загальною безвідповідальністю, що панує в українському суспільстві. Також музикант додав, що реакція на закриття такого сайту показує, в якому місці знаходиться євроінтеграція України.

Втім, Інтернет-оглядачі вважають, що найважливіший факт цієї історії – спільна перемога громадян, які виступили проти закриття EX.UA. Як тільки сайт відновив роботу, сотні відвідувачів почали залишати коментарі із висловленням радості перемоги


Джерела[ред.]