Чи прийде за розкладом весна 2014

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

17 лютого 2014

Після потужних морозів і снігопадів кінця січня, з середини лютого в Україні встановилася відносно тепла, часом дощова погода. Метеорологи вважають, що такою вона залишатиметься аж до весни.

17 січня в Укрінформі пройшла прес-конференція завідувачки відділом кліматичних досліджень та довготермінових прогнозів погоди УкрНДГМІ Вазіри Мартазінової. За її словами, слід очікувати весни вже від початку березня, попри окремі холодні дні затяжної зими не буде. Однак похолодання можливе в кінці квітня, можливо, навіть, із заморозками.

Місяць по тому директор Укргідрометеоцентру Микола Кульбіда уточнив довготерміновий прогноз своєї колеги новими даними, підтвердивши відносно теплу весняну погоду протягом березня. Потепління, що прийшло в Україну минулого тижня, триватиме й надалі. Нічна температура коливатиметься в межах від -3°C до +3°C, денна досягатиме +8°C, а в Криму та Закарпатті +14°C. Йтимуть помірні дощі, на півночі часом мокрий сніг.

Також пан Кульбіда повідомив про початок весняного паводку на більшості річок України в зв'язку з таненням снігу. На деяких річках вже в минулі вихідні були затоплені заплавні території. Проте жодних катастрофічних наслідків цього процесу не передбачається.

Весняні температури будуть не високими, також підтверджується очікування квітневого похолодання. Травень, за словами Миколи Кульбіди, почнеться майже літньою погодою.

Цікаво, що два бабаки, до чиїх прогнозів дослухаються журналісти, Тимко з Харкова і львів'янин Мишко, напророчили пізню весну[1][2].
Примітки[ред.]

Джерела[ред.]