Перейти до вмісту

Ющенко тимчасово відсторонив Черновецького з посади мера Києва

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

14 березня 2008

Своїм указом ві 13 березня 2008 р. президент України Віктор Ющенко тимчасово відсторонив Леоніда Черновецького з посади мера Києва. На сайті президента дія указу обмежена 15-ма днями. За цей час має бути проведене службове розслідування діяльності Черновецького на посаді мера. Також цим указом була створена державна комісія очолювана віце-прем'єр-міністром Іваном Васюником, яка має доповісти президентові по закінченні розслідування. На засіданні уряду де розглядалося питання КМДА Іван Васюник не голосував за вимогу звільнити мера столиці.

Цей указ президента був відповіддю на запит Кабінету міністрів України, який попередньо розглядав діяльність Київської міської державної адміністрації на своєму засіданні і просив президента усунути його з посади голови міської адміністрації. Мер Черновецький також звернувся з листом до президента, у якому сам просив провести незалежне службове розслідування діяльності його адміністрації і просив відсторонити його від виконання обов'язків мера на 10 днів. Діяльністю міської адміністрації очолюваної мером Черновецьким цікавилася також і Верховна Рада України, яка 7 березня прийняла постанову «Про створення Тимчасової слідчої комісії ВР України з питань розслідування фактів порушення Конституції України і законів України, ухвалення протиправних рішень Київським міським головою Леонідом Черновецьким і посадовцями органів місцевого самоврядування і виконавчої влади в м. Києві».

Невдоволення уряду України діяльністю Черновецького були викликані підозрами у корупції. Ці звинувачення почали лунати після контроверсійного процесу виділення земельних ділянок у Києві, в результаті чого в жовтні 2007 р. було роздано 1200 гектарів землі кооперативу, який заснували чотири студенти. Також мера звинувачували у розтраті близько 15 мільярдів гривень в зв'язку з неправомірною, на думку урядовців, роздачею землі у столиці. Державна комісія має доповісти президентові про результати перевірки діяльності міської адміністрації до 28 березня цього року. Аналітики, однак, не певні чи Черновецького звільнять, оскільки це б занадто посилило позиції уряду Тимошенко і очевидно, що адміністрація президента у цьому не зацікавлена. Питання стосовно мера столиці може бути вирішене шляхом косультацій між прем'єром та президентом країни.


Джерела

[ред.]
Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: