Перейти до вмісту

Apple викрили у несплаті податків

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

21 травня 2013


Компанія Apple платить набагато менше податків, ніж повинна була б — до такого висновку прийшли експерти Постійного слідчого підкомітету Сенату США. За результатами роботи підкомітету, у Вашингтоні у вівторок проходять слухання. Інтереси Apple представляє її генеральний директор Тім Кук.

У доповіді підкомітету йдеться, що Apple ділить прибуток між трьома дочірніми компаніями в Ірландії, що дозволяє їй уникнути оподаткування. Було встановлено також, що компанія користується лазівками в Податкових кодексах США та Ірландії і не платить податків зі значної частки прибутку.

«Щоб уникнути оподаткування вони створили неіснуючі корпорації», — говорить сенатор-демократ з Мічигану Карл Левін, який очолює підкомітет.

Згідно з американським законом, якщо корпорація зареєстрована в Ірландії, вона не зобов'язана платити податки в США. Однак ірландський закон говорить, що оскільки компанії контролює Apple в США, вони повинні оподатковуватися. Отож, виходить, що «доньки» Apple платять дуже невеликий податок, незважаючи на багатомільярдний прибуток.

У письмових свідченнях, які опублікувала Apple напередодні слухань, генеральний директор Тім Кук захищає свою компанію. За його словами, комп'ютерний гігант не використовує податкових схем і воліє платити податки за кордоном, тому що її продукція продається в інших країнах. Однак підкомітет виявив, що головна дочірня компанія Apple, якій належать магазини по всій Європі, не платила корпоративного податку протягом п'яти років.

На свій захист Apple наводить цифру в 6 мільярдів доларів — сума, яку вони заплатили в якості податків у США торік. Сенатор-республіканець від Аризони Джон Маккейн каже, що це може бути правдою.

«Керівники Apple пишаються тим, що їхня компанія платить найбільший корпоративний податок в країні, — говорить Маккейн. — Однак вони часто замовчують те, що їх компанія також є найбільшим неплатником корпоративного податку в США».

У той час як комп'ютерний гігант в 2012 році заплатив 6 мільярдів доларів податку, несплаченими залишилися 9 мільярдів за той же рік, кажуть у сенатському підкомітеті.

Очікується, що під час слухань Кук буде говорити про необхідність зниження податку, яким обкладаються прибутки, одержувані американськими корпораціями за кордоном, що має сприяти залученню капіталів у країну.

Найбільші корпорації в США платять найбільший податок в світі — 35%. Президент США Барак Обама і республіканці виступають за зниження цієї цифри. Сенатори Левін і Маккейн, проте, вважають, що Конгрес повинен провести масштабну реформу Податкового кодексу, щоб прикрити лазівки, подібні до тих, що використовує Apple.