Apple викрили у несплаті податків
21 травня 2013
- 21 травня 2013: Apple викрили у несплаті податків
- 2 жовтня 2024: Microsoft і BlackRock об'єднуються в партнерстві на $30 мільярдів для розширення інфраструктури ШІ в США
- 31 березня 2023: Нова парадигма безпеки для фінансових установ з урахуванням людського фактору
- 7 січня 2023: Найдорожчий гравець у світі – англієць Джуд Беллінгем із дортмундської «Боруссії»
- 18 вересня 2021: Державна програма 5-7-9% буде діяти й надалі, але потребує переформатування
- 19 липня 2021: Нові вимоги від нацбанку для фінансових установ
- 8 грудня 2024: Новини від Буковинського земляцтва про знакові події жовтня-грудня 2024 року
- 2 жовтня 2024: Microsoft і BlackRock об'єднуються в партнерстві на $30 мільярдів для розширення інфраструктури ШІ в США
- 3 січня 2023: Україна – найпопулярніша держава в світі за переглядами у Вікіпедії всіма мовами
- 11 лютого 2021: Тесла купила біткоїнів на 1,5 млрд доларів
- 23 січня 2018: На сайті Білого дому з'явилася петиція про безвізовий режим з Україною
Компанія Apple платить набагато менше податків, ніж повинна була б — до такого висновку прийшли експерти Постійного слідчого підкомітету Сенату США. За результатами роботи підкомітету, у Вашингтоні у вівторок проходять слухання. Інтереси Apple представляє її генеральний директор Тім Кук.
У доповіді підкомітету йдеться, що Apple ділить прибуток між трьома дочірніми компаніями в Ірландії, що дозволяє їй уникнути оподаткування. Було встановлено також, що компанія користується лазівками в Податкових кодексах США та Ірландії і не платить податків зі значної частки прибутку.
«Щоб уникнути оподаткування вони створили неіснуючі корпорації», — говорить сенатор-демократ з Мічигану Карл Левін, який очолює підкомітет.
Згідно з американським законом, якщо корпорація зареєстрована в Ірландії, вона не зобов'язана платити податки в США. Однак ірландський закон говорить, що оскільки компанії контролює Apple в США, вони повинні оподатковуватися. Отож, виходить, що «доньки» Apple платять дуже невеликий податок, незважаючи на багатомільярдний прибуток.
У письмових свідченнях, які опублікувала Apple напередодні слухань, генеральний директор Тім Кук захищає свою компанію. За його словами, комп'ютерний гігант не використовує податкових схем і воліє платити податки за кордоном, тому що її продукція продається в інших країнах. Однак підкомітет виявив, що головна дочірня компанія Apple, якій належать магазини по всій Європі, не платила корпоративного податку протягом п'яти років.
На свій захист Apple наводить цифру в 6 мільярдів доларів — сума, яку вони заплатили в якості податків у США торік. Сенатор-республіканець від Аризони Джон Маккейн каже, що це може бути правдою.
«Керівники Apple пишаються тим, що їхня компанія платить найбільший корпоративний податок в країні, — говорить Маккейн. — Однак вони часто замовчують те, що їх компанія також є найбільшим неплатником корпоративного податку в США».
У той час як комп'ютерний гігант в 2012 році заплатив 6 мільярдів доларів податку, несплаченими залишилися 9 мільярдів за той же рік, кажуть у сенатському підкомітеті.
Очікується, що під час слухань Кук буде говорити про необхідність зниження податку, яким обкладаються прибутки, одержувані американськими корпораціями за кордоном, що має сприяти залученню капіталів у країну.
Найбільші корпорації в США платять найбільший податок в світі — 35%. Президент США Барак Обама і республіканці виступають за зниження цієї цифри. Сенатори Левін і Маккейн, проте, вважають, що Конгрес повинен провести масштабну реформу Податкового кодексу, щоб прикрити лазівки, подібні до тих, що використовує Apple.