NASA знайшли рідку воду на Марсі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

29 вересня 2015

Інші новини

Нема сторінок, що відповідають цим критеріям.

Phoenix Lander
Більше інформації:


Саме це було оголошено у понеділок 28 вересня. У 2010 році на знімках поверхні Марса було вперше помічено темні смуги, що розходилися з верхів'їв пагорбів і могли досягати ста метрів. За п'ять років було зібрано доказовий матеріал, який свідчить, що смуги утворені мінералами, які легко абсорбують вологу — тобто це сліди від нещодавніх водних потоків.

Давно відомо, що Марс колись був укритий водою — глибина океану цієї планети могла сягати милі (1,8 км). Також давно підтверджено сучасну наявність водяного льоду на Марсі (див. новину 2008 року).

У 2010 році у своєму дослідженні молодий непальсько-американський дослідник Lujendra Ojha та його науковий керівник Alfred McEwen опрацювали знімки NASA й описали темні смуги, схожі на сліди від водних потоків, які виникають лише за певної сприятливої погоди і зникають, коли на Марсі настає зима. Тепер же вони довели, що це перхлорати, які в такому вигляді існують лише після недавнього висихання води.

Знімки NASA не показують дійсних водних потоків на Марсі, вона надто швидко висихає. Але те, що видно на знімках — солі, які розчиняються у воді, як тільки вона є, залишаючи сліди стікання. Ojha говорить, що спіймати на знімках і саму рідку воду теж можливо, якщо робити їх у певний короткий проміжок часу впродовж доби.

Мінеральні солі на схилах кратера Гейл на Марсі. (Блакитне — не вода, а мінерал піроксен)

Джерела[ред.]