Yahoo підтримує Вікіпедію

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

7 квітня 2005

Після того, як Google у лютому запропонував підтримку вільної онлайн енциклопедії Wіkіpedіa, 7 квітня Wіkіmedіa Foundatіon і їхній конкурент Yahoo повідомили про співробітництво. Yahoo надає в розпорядження Wіkіpedіa сервер і включає зміст вільної енциклопедії в його пошукову функцію.

В результаті чого посилання на статтю Wіkіpedіa буде стояти на початку результату пошуку. Однак, зміст буде підключатися поступово. У Європі цей процес почне французька версія Yahoo. Спочатку будуть внесені тільки назви країни, а протягом наступних тижнів інший зміст.

Одночасно Yahoo бере участь також у підтримці роботи серверів Wіkіpedіa. В азіатському обчислювальному центрі інтернет-концерну буде надана в розпорядження значна кількість серверів для Wіkіpedіa. "Wіkіpedіa демонструє можливість створювати високоякісний зміст і керувати ним", говорить Девід Мандельброт, віце-президент Yahoo. "Підтримувати збільшення цього вільного змісту перетинається з нашою метою, допомагати людям при пошуку і використанні онлайн-змісту. Засновник Wіkіpedіa Джиммі Уольз підкреслює, що Wіkіpedіa з цим пожертвуванням залишається далі незалежною: енциклопедія не повинна змінювати зміст або включати рекламу як винагороди за ці послуги. Yahoo був однією з перших фірм, що підтримали Wіkіmedіa Foundatіon.

Джерела[ред.]