Перейти до вмісту

«Чорнобильський храм» захоплено Московським патріархатом

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

17 лютого 2009

Вранці 15 лютого 2009 р. парафіянам храму Св. Миколи Чудотворця за адресою Нагарна 1, у Києві заборонили відслужити Службу Божу. Вхід до церкви було заблоковано цивільнми особами, представниками Української Православної Церкви Московського Патріархату. У блокуванні храму також брали участь представиники воєнізованих формувань «За Русь единую». У храмі зачинилися представники Московського патріархату, до яких пізніше приєдналися завезені на автобусах та таксі інші представники цієї церкви. Настоятелю храму отцю Івану було заборонено підійти до храму. У відповідь на захоплення церкви, біля її приміщення відбулася акція протесту парафіян храму, до яких пізніше приєдналися представники Конгресу Українських Націоналістів, Молодіжного Руху України, Всеукраїнського об'єднання «Тризуб», представники духовної семінарії Київського патріархату. Час від часу виникали сутички між учасниками акції протесту та блокувальниками.

Після чотирьох годин протистояння була досягнута домовленність між блокувальниками та протестувальниками про те, що представники Московського Патріархату залишать храм і дозволять парафіянам церкви провести свою Службу Божу, однак після виходу більшості присутніх, храм було зачинено зсередини і вхід був заборонений. За захопленням церкви та протистоянням спостерігали працівники міліції, однак втручалися тільки тоді, коли починалися сутички між представниками конфесій.

Собор Святого Миколая Чудотворця на вулиці Нагірній в Києві є одним із складових елементів майбутнього комплексу "Пам'яті жертвам Чорнобиля". Храм будується в рамках національної програми і фінансується з державного бюджету. У 2006 році храм був освячений представниками Української православної церкви Київського Патріархату; у освяченні брали участь представники інших церковних конфесій крім Московського Патріархату. Також з'явилися повідомлення про те, що влада Шевченківського району столиці продала територію храму та землі біля нього у приватну власність. На запити віруючих, Київська міська державна адміністрація підтвердила, що храм знаходиться у власності Української православної церкви Київського Патріархату, а земля навколо нього адміністрації міста Києва.

8 лютого 2009 року вже робилася спроба захопити храм — була зірвана Служба Божа, до храму увійшли представники духовенства МП і отця храму виштовхали з церкви завдавши йому телесних пошкоджень. З того часу церква залишалася блокованою.


Джерела[ред.]