Перейти до вмісту

Про увічнення в столиці пам’яті видатних буковинців

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

06 вересня 2023

Про надання нових назв об’єктам Києва[ред.]

Леонід Каденюк на фото з правого боку
Мар’ян Гаденко на фото в центрі

Видання «Українська правда» ще 1 липня 2022 року повідомило, що експертна група топонімічної комісії міста Києва рекомендувала Київській міській раді надати нові назви для об’єктів Києва.

Зокрема, рекомендовано надати проспекту Юрія Гагаріна назву проспект Леоніда Каденюка, а провулку Федосєєва – провулок Мар’яна Гаденка.

Київська міська рада своїм рішенням у березні 2023 року вже перейменувала проспект Юрія Гагаріна на проспект Леоніда Каденюка.

Подання до Київської міської ради щодо перейменування провулку Федосєєва в Солом’янському районі міста Києва на провулок Мар’яна Гаденка від 6 червня 2023 року №08/231-651/ПР та відповідну пояснювальну записку підписав Київський міський голова Віталій Кличко. У пояснювальній записці зазначено, що назва «Провулок Мар’яна Гаденка» запропонована на честь українського композитора, поета-пісняра, народного артиста України, телеведучого на загальнонаціональному телеканалі «UA:Перший», виконавця власних пісень, засновника та голови журі багатьох всеукраїнських конкурсів Мар’яна Гаденка.

У процесі дерусифікації та з метою увіковічення українських Героїв у столиці перейменували та найменували ще 29 об’єктів. Такі рішення щодо перейменувань були прийняті 18 січня 2024 року, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання більшістю депутатів.

Варто додати, що і Герой України Леонід Каденюк, і Народний артист України Мар’ян Гаденко були активними членами Буковинського земляцтва .

Вони також були близькими до простих людей та рідного Буковинського краю, попри те, що до звільнення в запас з військової служби обіймали високі генеральські посади: Л.Каденюк – посаду заступника Генерального інспектора Генеральної військової інспекції при Президентові України, а М.Гаденко – посаду заступника командувача внутрішніх військ МВС України (правонаступником внутрішніх військ є Національна гвардія України).

Про освячення пам’ятника Мар’яна Гаденка[ред.]

Ольга Володимирівна Гаденко на фото зліва

За інформацією, отриманої від удови М.Гаденка Ольги Володимирівни Гаденко, Буковинське земляцтво міста Києва повідомляє, що 15 вересня 2023 року, на день народження видатного земляка, відбудеться освячення пам’ятника, встановленого на його могилі в місті Сторожинець Чернівецької області.

Посилання[ред.]
Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.