Перейти до вмісту

Лауреатів «Вікімеча» — 2024 оголошено в День Героїв

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

23 травня 2024

Сьогодні, в День Героїв, стали відомі імена лауреатів відзнаки «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина «за внесок у Перемогу України в інформаційній війні».

Це активні редактори української Вікіпедії:

Дипломи лауреатів відзнаки «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина 2024 року
  • Максим Огородник, який за період широкомасштабного російського вторгнення започаткував понад 1200 статей, значна частина з яких присвячена подіям і учасникам російсько-української війни, зокрема, військовослужбовцям, які отримали звання Герой України.
  • Максим Гаврилюк, який має значний внесок у висвітлення звитяги українських Героїв у російсько-українській війні, вшанування пам’яті загиблих воїнів.
  • Користувач:Долинський, який створив та постійно редагує багато статей про учасників Визвольних Змагань (Армія УНР, УСС, УГА, УВО, ОУН, Карпатська Січ, УПА), а також про учасників нинішньої війни.

«Вікімеч» вручається з 2021 року щорічно як своєрідна подяка від громадянського суспільства українським вікіпедистам, які роблять великий внесок в боротьбу з окупантами, створюючи через українську Вікіпедію інформаційний контент про українців для світу і про світ для українців.

Відзнака «Вікімеч»

Олег «Raider» Ковалишин (18.08.1978 — 23.05.2014), в пам'ять про якого заснована відзнака, — учасник змагань з історичної реконструкції та боїв із застосуванням середньовічної зброї, редактор української Вікіпедії, учасник Революції Гідності і доброволець батальйону «Донбас». Загинув у бою під Карлівкою в День Героїв, 23 травня 2014 року.

Ініціатор відзнаки — Микола «Крук» Кравченко (20.05.1983 — 14.03.2022) — кандидат історичних наук, ідеолог Азовського руху, учасник російсько-української війни з 2014 року, редактор української Вікіпедії. Загинув внаслідок ворожого обстрілу з БМ-21 «Град» в селі Горенка Бучанського району Київської області.

Засновники відзнаки — громадська організація «Інститут Національного Розвитку» та Київське обласне об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Див. також[ред.]

Посилання[ред.]