Перейти до вмісту

У Києві вдруге вручили «Вікімечі»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 жовтня 2022

12 жовтня, напередодні Дня захисників і захисниць України, в офісі громадської організації "Вікімедіа Україна" відбулося урочисте вручення нагороди від Інституту Національного Розвитку – «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина «за внесок у майбутню Перемогу України в інформаційній війні». Цього року лауреатів визначено в час гарячої фази російсько-української війни. Були відзначені сім активних дописувачів української Вікіпедії, які захищають Україну не лише в інформаційному просторі, а й у лавах Збройних Сил України. Саме тому, з метою безпеки, засновники відзнаки оголосили лише їхні вікі-ніки.

Лауреатами відзнаки «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина 2022 року стали:

Ідея створення цієї відзнаки народилася в 2021 році у Миколи Кравченка – редактора української Вікіпедії з липня 2019 року, який був відомим громадським і політичним діячем, ідеологом Азовського руху, одним із засновників громадської організації «Патріот України» та заступником голови партії «Національний Корпус». Того ж року було проведене і перше нагородження редакторів української Вікіпедії.

Минулого року окрема відзнака була передана родині Олега Ковалишина, а в цьому році посмертну нагороду Миколі Кравченку, який загинув 14 березня 2022 року поблизу с. Горенка Київської області, отримала його дружина Ольга Кравченко. Після загибелі чоловіка вона очолила один з відділів Азовської патронатної служби. Відзнака була вручена за підписом в.о. директора Інституту Національного Розвитку Данііла Коваля.

Вручення відзнаки «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина 2022 року Ользі Кравченко - вдові Миколи Кравченка

Відзнаки іншим лауреатам, які наразі є діючими військовослужбовцями, будуть надіслані поштою.

Микола Кравченко продовжує жити у своїх ідеях та проєктах, які продовжують реалізовувати його побратими. «Вікімеч» — одна з них. Як директор Інституту Національного Розвитку, він очолював журі, що визначало перших лауреатів. Микола мріяв, щоб ця нагорода стала щорічною і здобула належний авторитет у Вікіспільноті, адже вона носить ім’я Олега «Raider» Ковалишина (його вікі-нік збігається із фронтовим позивним) – вікіпедиста і добровольця батальйону «Донбас», який першим серед вікіпедистів загинув на фронті російсько-української війни – 23 травня 2014 р. у бою під Карлівкою.

8 жовтня під час традиційної щорічної Вікіконференції в Києві редактори української Вікіпедії хвилиною мовчання вшанували пам’ять обох полеглих на війні побратимів.

Див. також[ред.]

Посилання[ред.]

Галерея[ред.]