Перейти до вмісту

Інтерв'ю з вікіпедистом Андрієм Гриценком, переможцем міжнародного конкурсу WikiGap Challenge

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

15 жовтня 2019

Інтерв'ю з вікіпедистом Андрієм Гриценком

Андрій Гриценко, адміністратор української Вікіпедії, став переможцем WikiGap Challenge, міжнародного конкурсу зі створення та поліпшення статей про видатних жінок, організованого Міністерством закордонних справ Швеції. Він виграв головний приз - поїздку на щорічну конференцію «Вікіманія», яка тривала з 14-18 серпня 2019 року у Швеції.

Кореспондент Вікіновин поспілкувався із Андрієм про його діяльність у Вікіпедії, конкурси, роботу над докторською дисертацією і поїздкою на Вікіманію у Швецію. Записали цікаве десятихвилинне відеоінтерв'ю, з якого наводимо деякі фрагменти.

Вікіновини: Ми розмовляємо з Андрієм Гриценком, який написав вже більше 1000 статей в українській Вікіпедії.

« Взагалі я написав близько 1800 статей за останні 630 днів. Я займаюсь цією справою, є певна системність, коли щонайменше одну статтю треба створити кожного дня. Іноді їх стає більше, коли є конкурси це додатково стимулює. »

ВН: Хто ти взагалі в реальному житті

« Освітянин, вчитель, колишній директор школи, зараз я є кандидатом педагогічних наук, докторантом Національного педагогічного університету імені Драгоманова. Також працюю в університеті на Сумщині, викладаю методологію викладання історії. »
« Перші мої статі були присвячені історії, п зараз моя тематика це більше вирівнювання гендерної нерівності. Дуже стимулювала якраз робота з 8 березня по 8 квітня, коли тривав конкурс WikiGap Challenge і для перемоги в цьому конкурсі за цей місяць створено близько трьохсот шістдесяти статей. »

ВН: Коли ти приєднався до Вікіпедії

« Вперше я написав статтю 10 січня 2013 року. Я готувався до уроку, і боявся що інформація про одного з діячів буде недостатньо. Я знайшов інформацію створив, якось потім ще через декілька днів написав пару статей. Але повернувся активно писати лише через три роки, з квітня 2016 року... »

ВН: Як ти потрапив до Швеції

« Потрапив в результаті виграшу в конкурсі WikiGap Challenge. Якщо чесно, то я не планував перемагати... Але в результаті 2 дні підряд перекладав по 41 статті. Конкурс стимулював переклади. »Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.