Перейти до вмісту

Стрімерша Карина: «Люди впевнені, що за гроші можна купити любов»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

16 травня 2017

Карина, 2017 рік

Відомий діяч ігрових відеотрансляцій і блогер Карина Козирєва, більш знайома глядачам як «Стрімерша Карина», дала ексклюзивне інтерв'ю ru.wikinews.org, в якому розповіла про свої іграх, «Стрім» і «Донат», а також прокоментувала спробу видалення статті про себе в російської Вікіпедії.

Карина живе в Італії, вона веде трансляції своїх ігор в прямому ефірі («стрім») за допомогою сервісу Twitch і в соціальній мережі «ВКонтакте»; під час «стріму» глядачі відправляють їй грошові пожертвування («донати»). Карина прославилася в рунете своїми яскравими та емоційними висловлюваннями, іноді виходять за рамки цензури.

ВікіНовини: Шановна Карина, рік тому стаття про Вас з'явилася в Вікіпедії, але потім один учасник проекту захотів її видалити. Статтю вдалося врятувати, хоча висувалися абсурдні звинувачення, що нібито це Ви замовили написання статті, що «корумпована» Вікіпедія Вас спеціально рекламує, що Ви «проплатили» та інші публікації в ЗМІ. Як Ви ставитеся до таких звинувачень?

Карина: Я вже звикла до подібних звинувачень. Люди шукають собі виправдання, чому про них не пишуть статті у Вікіпедії. Їм набагато простіше повірити в те, що все за гроші, так як в їх розумінні - це єдине, що заважає їм почати що-небудь робити самим. Типова російська ментальність - люди впевнені, що за гроші можна купити любов (глядачів в даному випадку), а це зовсім не так.

ВікіНовини: В минулому році Ви почали стрім в соціальній мережі ВКонтакте. У чому для Вас полягає відмінність цієї платформи від Twitch?

Карина: Як з'ясувалося, мене сильно не люблять американці. Внаслідок цього американська адміністрація Твічу пішла на поводу у глядачів (і це логічно) і почала «пресувати» мене всіма способами. Канал кілька разів блокували, висували абсурдні вимоги, наприклад, не показувати в кадрі пластмасовий пістолет або НЕ засовувати під кофту подушку (в Америці це вже порнографія). А в російськомовних соцмережах мені просто раді і все набагато приємніше.

ВікіНовини: Як Ви вибираєте гри для стріму? Ті, які подобаються Вам, або ті, які подобаються глядачам?

Карина: Я враховую думку глядачів, але насильно будь-що-небудь грати не буду, якщо мені це зовсім не подобається. Наприклад, я давно не грала в доту, глядачі цього дуже хочуть, але мені самій це не сильно цікаво.

ВікіНовини: Відомо, що видавці ігор встановлюють регіональні ціни, які відрізняються в різних країнах. Наскільки велика різниця в ціні для покупця з Росії та покупця з Італії?

Карина: Величезна різниця, майже в 3-4 рази, ігри тут в Європі стоять нереальна кількість грошей. Буває, що гра в Росії коштує 1000 рублів, тут - 60 євро.

ВікіНовини: На деяких старих відео Ви вимовляєте українські фрази. З чим це пов'язано? Ви знаєте українську мову? До речі, статтю про Вас в української Вікіпедії місцеві адміністратори видалили.

Карина: Мені просто подобається українська мова, знаю пару фраз. З приводу статті, ну що тут можна Сказати - слава ​​Україні.

ВікіНовини: Публіку дуже цікавлять розміри пожертвувань стримера. Наприклад, в репортажі «Дощу» говорилося, що один з глядачів відправив Вам «донатів» на 3500 доларів. А не так давно блогер Навальний похвалився, що йому «Донат» більше, ніж стрімерше Карині. Як Ви думаєте, чому люди дарують великі суми стримера?

Карина: Вони платять за емоції. У випадку з Навальним - платять за корисну справу.

ВікіНовини: В продовження теми «донатів». В Китаї молода жінка-бухгалтер викрала на роботі майже 240 тисяч доларів і витратила їх на «донати» своїм улюбленим стримера. Як би Ви відреагували, якби дізналися, що хтось незаконно роздобув гроші і відправив їх Вам в якості «доната»?

Карина: Я б повернула, в будь-якому випадку.

ВікіНовини: В одному з ранніх інтерв'ю Ви припустили, що більшість тих, хто пише Вам гидоти в інтернеті і загрожує (ненависників або « Хейтер »), в реальному житті - це сором'язливі школярі, які побоялися б підійти. В іншому інтерв'ю йшлося про те, що Вам приходили і цілком серйозні загрози. Чи часто Вам доводиться стикатися з фанатами і недоброзичливцями поза інтернетом? Наприклад, недавно до Вас в Мілан приїжджав в гості український стример і блогер.

Карина: Тут немає протиріч. Серйозно може загрожувати і скромний школяр. Як показала практика - в житті це не втілюється. А Льоша Шевцов і Ігор Лінк - вельми милі хлопці, з ними було приємно проводити час.

ВікіНовини: Нещодавно міністр культури зустрівся з популярними блогерами, запропонувавши їм співпрацю. Він сказав, що блогери - це «нові ЗМІ» з багатомільйонної молодіжної аудиторією, і державі -2017-04-07 / с ними «треба працювати». Як Ви ставитеся до контролю за блогерами і стримерами з боку держави? Що Ви думаєте про російський відеоблогінге в цілому?

Карина: Досить знакова подія для інтернету, до речі. Мене сильно дратує сокирний підхід самого Мединського або його команди (я схильна думати, що це не він придумав, Мединський розумна людина, міністр все ж) в цій ситуації. Як результат діяльності - над Мінкультом тільки посміялися, а чого ще можна було очікувати від спільної роботи з Сашой Спілберг. А можна було зробити так, щоб дітям дійсно стало цікаво щось читати, але на жаль.

Дуже багато телевізора лізе в відеоблоггінг, звичайно. Big Russian Boss - ТНТ, Дружко - Лайфньюс, прикладів десятки. Це непогано, з одного боку, ціла команда робить, знято красиво, декорації. З іншого - надто все правильно. Дуже професійно. Занадто раціонально, надто академічно. Ні романтики, нерва немає. Те, що добре для телебачення, не сильно добре для відеоблоггінга. Це я вже Сорокіна починаю майже цитувати, значить пора закруглятися.

ВікіНовини: Дякую за цікаве інтерв'ю, шановна Карина.


Джерела

[ред.]
російська мова Ця стаття є перекладом з іншомовної сторінки ВікіНовин 16 травня 2017