Перейти до вмісту

Австрійський уряд знищить будинок Гітлера

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

17 жовтня 2016

Будинок, де народився Адольф Гітлер
Пам'ятний знак перед «будинком Гітлера». Напис: «За свободу, мир та демократію. Не допустімо фашизму знову, мільйони загиблих просять нас про це».

Невеликий будинок, розташований у самому серці провінційного австрійського містечка Браунау-на-Інні, буде знесено за рішенням австрійської влади. Про це виданню Die Presse заявив міністр внутрішніх справ Австрії Вольфганг Соботка, зокрема зазначивши, що фундамент будинку може бути збережено, проте на її місці буде споруджено нову будівлю, що слугуватиме «адміністративним або благодійним цілям».

Справа у тому, що у триповерховому будинку за адресою Salzburger Vorstadt 15 у квітні 1889 року народився майбутній німецький фюрер Адольф Гітлер, а тому австрійська влада побоюється, що будівля перетвореться на своєрідний символ у середовищі неонацистів.

«Будинок Гітлера» юридично належить пані Герлінді Поммер, чия родина володіла ним протягом більш, ніж століття. З 1970 року австрійський уряд уклав з власницею договір оренди, відповідно до якого будівля слугувала центром для людей з обмеженими можливостями. Однак, 2011 року пані Поммер відмовилася давати дозвіл на проведення необхідних ремонтних робіт, через що центр закрили, а уряд розпочав судовий процес із власницею. З того часу доля порожнього будинку стала темою для дискусій.

Проте реалізації задумів уряду Австрії має передувати процедуру експроприації, проект закону щодо якої було оприлюднено у липні 2016 року. Відповідно до законопроекту на уряд покладається право на відчуження цього будинку, а також зобов'язання вживати заходів, щоб він не став місцем паломництва неонацистів.

Однак, дата розгляду цього законопроекту поки невідома, а це означає лише одне — долю «будинку Гітлера» остаточно не вирішено.


Джерела[ред.]