Перейти до вмісту

Болгарія втручається у внутрішні справи України, - МЗС

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

МЗС України звинуватило парламент Болгарії у втручанні у внутрішні справи України. У Болгарії протестують проти планів української влади щодо адміністративної реформи у регіоні з болгарською меншиною в Одеській області.

Міністерство закордонних справ України у середу, 20 травня, опублікувало заяву, у якій висловило рішучий протест через ухвалення парламентом Болгарії декларації щодо адміністративно-територіальної реформи в Україні і захисту прав та цілісності болгарської спільноти.

«Питання адміністративно-територіального устрою України належить до виключної компетенції органів державної влади України. Для нас абсолютно неприйнятними є спроби втручання іноземної держави у внутрішні справи України», – йдеться у заяві МЗС України.[1]

У МЗС України наголосили, що «викликають подив і нерозуміння маніпулятивні недостовірні твердження щодо впливу реформи на національну самобутність етнічних болгар України».

Також у міністерстві наголосили, що захист прав і свобод представників усіх національних меншин нашої держави, у тому числі і болгарської, «є одним з основоположних пріоритетів діяльності органів влади України та здійснюється у чіткій відповідності до Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин».

До цього парламент Болгарії ухвалив заяву[2] з різким протестом проти планів української влади провести адміністративну реформу Болградського району Одеської області. Цей район – один з головних центрів болгарської меншини в Україні. На думку болгарських парламентарів, ця адміністративна реформа негативно вплине на права болгарської меншини.

Своєю чергою, в МЗС України зазначили, що питання щодо Болградського району буде вирішене відповідно до українського законодавства з урахуванням позиції місцевих жителів, зокрема, болгарської громади.

  1. https://mfa.gov.ua/news/zayava-mzs-ukrayini-u-zvyazku-iz-uhvalennyam-narodnimi-zborami-bolgariyi-deklaraciyi-shchodo-administrativno-teritorialnoyi-reformi-v-ukrayini
  2. https://www.parliament.bg/bg/news/ID/5078/