Перейти до вмісту

Ватикан: кардинали розпочнуть конклав у вівторок

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Кардинали
Кардинали


8 березня 2013

Ватикан повідомив, що кардинали Католицької церкви зустрінуться у вівторок для обрання наступника Бенедикта XVI, який закінчив своє правління в Католицькій церкві. Кардинали Католицької церкви, яким ще не виповнилось 80 років, зберуться 12 березня, за традицією у Сикстинській капелі (каплиці) на конклав.

У нарадах у цій справі в п’ятницю взяли участь всі 115 кардиналів. У конклаві беруть участь кардинали, яким менше 80 років.

Цього тижня у Римі відбувалися наради кардиналів за закритими дверима для планування конклаву, традиція якого сягає століть, для вибору нового глави Католицької церкви.

Все вказує на те, що Ватикан хотів би мати нового папу ще перед Великодніми святами за Григоріанським календарем, тобто до 31 березня.

Сикстинська каплиця

Конклав — це збори, на яких кардинали-виборці, кожен з яких теоретично має шанси бути обраним, обирають папу Римського. З метою запобігти впливу на хід обрання кардиналів ззовні, процедура виборів відбувається у приміщенні ізольованому від зовнішнього світу. Приміщення відкривають лише після обрання папи. Сьогодні конклави проводяться у Сикстинській капеллі.

Вибори проводять двічі на день закритим голосуванням. Для обрання, кандидат повинен набрати дві третини голосів плюс один голос. Після кожного голосування від спалювання бюлетенів з димара над Сикстинською капеллою піднімається темний дим. Про обрання нового понтифіка зовнішньому світові сповіщають білим димом, додаючи до вогню солому.

Такий спосіб вибору папи був розроблений під час Другого Ліонського собору і встановлений папою Григорієм Х в 1274 році.