Папа Римський попрощався з кардиналами і покинув Ватикан

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pope Benedict XVI 2.jpg
Інші новини Ватикану
Місцерозташування Ватикану

Карта, що показує місце розташування Ватикану

Також завітайте на портал «Ватикан»
Ватикан


28 лютого 2013

Папа Бенедикт XVI мав зустріч у четвер з кардиналами, після чого відбув до відпочинкової резиденції, що на південь від Ватикану, де офіційно закінчить своє правління у Католицькій церкві.

У зверненні до кардиналів у четвер, яке передавалося по ватиканському телебаченню, він обіцяв «безумовну пошану і послушенство» своєму наступнику. Його обіцянка усуває побоювання, що присутність папи у відставці може зменшити владу наступного глави Католицької церкви.

Четвер — спокійний день для римського архієрея. Після прощання з кардиналами, папський вертоліт відлетів до Кастель-Ґандольфо. Під час подорожі він мав нагоду востаннє з повітря подивитися на Ватикан, коли він ще очолював його.

Відставка Бенедикта офіційно стає чинною о 20-ій годині за місцевим часом (о 21-00 за київським часом). О тій годині закриються двері Кастель-Ґандольфо, а службовці Швейцарської гвардії, які охороняли понтифіка, припинять офіційну службу.

З балкона резиденції в Кастель-Гандольфо неподалік Рима Бенедикт XVI виступив з останнім зверненням до вірян як глава Римо-католицької церкви:

« Величезна подяка вам за дружню підтримку. Нинішній день не такий як інші. Як ви знаєте, я буду понтифіком лише до 20:00. Я більше не буду Папою, я буду паломником, що здійснює останній етап паломництва на землі. Цей день приніс мені велику радість. Я усім своїм серцем, молитвами і думками, я всією своєю внутрішньою силою готовий служити Богові. Благословляю вас »

У найближчих днях кардинали Католицької церкви, яким ще не виповнилось 80 років, зберуться у Сикстинській капелі (каплиці) на конклав, тобто вибори наступного глави Церкви.