Перейти до вмісту

Папа Римський попрощався з кардиналами і покинув Ватикан

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.


28 лютого 2013

Папа Бенедикт XVI мав зустріч у четвер з кардиналами, після чого відбув до відпочинкової резиденції, що на південь від Ватикану, де офіційно закінчить своє правління у Католицькій церкві.

У зверненні до кардиналів у четвер, яке передавалося по ватиканському телебаченню, він обіцяв «безумовну пошану і послушенство» своєму наступнику. Його обіцянка усуває побоювання, що присутність папи у відставці може зменшити владу наступного глави Католицької церкви.

Четвер — спокійний день для римського архієрея. Після прощання з кардиналами, папський вертоліт відлетів до Кастель-Ґандольфо. Під час подорожі він мав нагоду востаннє з повітря подивитися на Ватикан, коли він ще очолював його.

Відставка Бенедикта офіційно стає чинною о 20-ій годині за місцевим часом (о 21-00 за київським часом). О тій годині закриються двері Кастель-Ґандольфо, а службовці Швейцарської гвардії, які охороняли понтифіка, припинять офіційну службу.

З балкона резиденції в Кастель-Гандольфо неподалік Рима Бенедикт XVI виступив з останнім зверненням до вірян як глава Римо-католицької церкви:

« Величезна подяка вам за дружню підтримку. Нинішній день не такий як інші. Як ви знаєте, я буду понтифіком лише до 20:00. Я більше не буду Папою, я буду паломником, що здійснює останній етап паломництва на землі. Цей день приніс мені велику радість. Я усім своїм серцем, молитвами і думками, я всією своєю внутрішньою силою готовий служити Богові. Благословляю вас »

У найближчих днях кардинали Католицької церкви, яким ще не виповнилось 80 років, зберуться у Сикстинській капелі (каплиці) на конклав, тобто вибори наступного глави Церкви.