Перейти до вмісту

Вікімедіа запустила Wikivoyage

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

16 січня 2013

Вчора. 15 січня, Фонд Вікімедіа оголосив про відкриття нового проекту — Вікімандри (Wikivoyage), вільного путівника, який може редагувати кожен. Wikivoyage був доступний на серверах Фонду з листопада 2012 року, і весь цей час перебував в бета-фазі. Учора він був офіційно відкритий. В даний час проект доступний на дев'яти мовах: англійською, іспанською, італійською, німецькою, нідерландською, португальською, російською, французькою та шведською.

Версія проекту українською мовою станом на 15 січня знаходиться в стані розробки і кожен може їй допомогти, написавши путівники за посиланням на uk.wikivoyage.org/

Вміст Вікімандрів поширюється, як і вміст інших проектів Фонду, під ліцензією Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.

Проект Wikitravel — вільний путівник — був заснований в 2003 році Еваном продром і Мішель-Енн Дженкінс. У 2006 році вони продали домен і торгову марку компанії Internet Brands, яка взяла курс на комерційну експлуатацію проекту і почала розміщувати на його сторінках рекламу. У грудні того ж року німецьке співтовариство Wikitravel пішло з проекту і створило свій власний проект — Wikivoyage, а також зареєструвало компанію Wikivoyage eV для управління проектом. У 2007 році до них приєдналося італійське співтовариство, а в 2012 році, в результаті розчарування діями Internet Brands, яка не просто наполягала на розміщенні реклами, але і усунулася від розвитку або технічної підтримки проекту, ще кілька співтовариств, включаючи англійське і російське, прийняли рішення про відхід. Лише досить активні проекти змогли відразу відкритися як проекти Фонду Вікімедіа; решта, в тому числі українська версія, як і всі нові проекти, повинні спочатку пройти випробувальний термін в інкубаторі фонду Вікімедіа. У січні 2013 року ще два мовних проекту Вікімандрів — іспанська і португальська — визнані досить успішними і були відкриті в бета-версії якраз напередодні офіційного запуску.

Принцип редагування Вікімандрів такий самий, як у Вікіпедії та інших проектах Фонду — кожен може відкрити вікно редагування і вносити інформацію. Однак правила Вікімандрів і Вікіпедії істотно різняться. Так, у Wikivoyage практично не використовують категорії, а також не ставлять внутрішні посилання на статті Вікіпедії. Статті Вікімандрів не можуть бути нескінченного обсягу: якщо в статті про регіони з'являються посилання на вже написані статті про більш ніж 7-10 містах, вона повинна бути розділена на більш дрібні регіони. Не будь-який, навіть значимий, об'єкт заслуговує самостійної статті — статті пишуть тільки про місця, в яких багато визначних пам'яток. Як правило, це міста чи райони великих міст, регіони чи цілі країни. Все це необхідно, так як статті Вікімандрів є путівником, який перед подорожжю потрібно роздрукувати або зберегти в пам'ять телефону / комп'ютера, і до того ж встигнути прочитати. Вікімандри також надають довідкову інформацію: наприклад, розмовники.

На момент офіційного відкриття Вікімандри українською мовою містили 45 статей і знаходились в інкубаторі.

Див. також

[ред.]Джерела

[ред.]
російська мова Ця стаття є перекладом з іншомовної сторінки ВікіНовин 15 січня 2013