Відкрито українські Вікімандри — проект фонду Вікімедіа

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

28 березня 2013

Логотип україномовних Вікімандрів

Відсьогодні, за адресою http//uk.wikivoyage.org/ відкрита україномовна частина проекту Вікімандри (англ. Wikivoyage).

Вікімандри — найновіший проект Фонду Вікімедіа, відомого насамперед завдяки своєму флагманському проектові Вікіпедія.

Основною метою Вікімандрів є створення вільних ілюстрованих путівників різними мовами для туристів, а також статей про різні маршрути, розмовників, загальних і докладних карт. Наповнення сайту є плодом співпраці учасників з багатьох країн світу.

Український розділ Вікімандрів був започаткований у Інкубаторі фонду Вікімедіа 13 листопада 2012 року, ініціатором створення став користувач Base. Після обговорення і голосування учасників спільноти українських проектів Фонду Вікімедіа для української версії проекту була прийнята назва Вікімандри.

Український розділ є 12-м серед усіх мовних версій. На сьогодні українські Вікімандри редагують понад 30 зареєстрованих редакторів, з яких лише шість зробили більш як 100 редагувань: Voll, RLuts, Nickispeaki, Will D, Leinbach, Base.

У Вікімандрах створена докладна довідка і повна географічна ієрархія континентів, а також статті-заготовки для більшості країн, що дає добре підґрунтя для розвитку. Для пожвавлення головної сторінки і стимулювання учасників до створення хороших статей, кращі з путівників будуть регулярно вибиратися кращими статтями місяця.

До участі у розвитку проекту запрошуються всі бажаючі, наповнення інформацією існуючих або знову створюваних путівників є захоплюючою роботою. Будь-хто може почати з опису свого рідного міста чи написати про особливості своєї недавньої туристичної поїздки. Ті, хто добре володіють іноземними мовами, можуть спробувати створити розмовник. Адже така інформація може стати корисною і унікальною для мандрівника.

Один із найактивніших авторів вікімандрів Володимир Метенчук (Voll) каже:

« Мені подобається ідея вільного путівника, який оперативно поповнюється. Перед поїздкою я збираю звідусіль інформацію про ті місця, куди я їду, а також отримую багато вражень і знань під час подорожі. То чому б мені не поділитися з громадою цими знаннями, які можуть виявитися корисними для інших і які з часом я неминуче забуду, якщо відразу не занесу їх у Вікімандри? Зараз ми стільки їздимо по світу, що на путівники потрібна купа грошей, та й навіщо возити з собою паперові книги, коли є Інтернет, коммунікатори та планшети - краще всі разом напишемо всесвітній путівник! »

Додаткову інформацію надасть:

  • Роман (RLuts) rluts@yandex.ua, skype: pomahax
  • Володимир Метенчук (Voll) voll@yahoo.com

Див. також[ред.]


Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.