Перейти до вмісту

Вікімедіа РУ: перший конкурс із призами

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 червня 2013

Проект «Галерея Слави» Асоціації почесних громадян, наставників і талановитої молоді

3 червня 2013 року у російській Вікіпедії стартував перший в її історії тематичний конкурс з грошовими призами — «Галерея Слави Півдня Росії і Сходу України». Загальна сума призового фонду — 250 тисяч рублів. Передбачається наповнення Вікіпедії статтями та світлинами, пов'язаними із тематикою конкурсу: історія, географія, природа, культура й відомі мешканці Південного та Північнокавказького федеральних округів Росії, а також Харківської, Донецької та Луганської областей України. Організатором конкурсу з написання статей у російськомовному розділі Вікіпедії виступило НП «Вікімедіа РУ». Пропозиція провести такий конкурсу надійшла від громадської організації «Асоціація почесних громадян, наставників і талановитої молоді», яка й стала спонсором призового фонду, а також надає підтримку щодо залучення до участі в конкурсі учнів та молоді із зазначених регіонів, їх наставників, а також забезпечує інформаційну підтримку конкурсу в ЗМІ.

Конкурс «Галерея Слави Півдня Росії і Сходу України» проводиться з 3 червня 2013 року по 15 жовтня 2013 року. Учасники конкурсу створюватимуть у Вікіпедії статті та завантажуватимуть до Вікісховища відповідні тематиці конкурсу файли.

Взяти участь у конкурсі може будь-хто. 17 червня 2013 року в рамках конкурсу буде проведено спеціальний вебінар, під час якого новачки зможуть ознайомитися із базовими принципами редагування Вікіпедії й поставити запитання досвідченим користувачам.

Важливою особливістю конкурсу є те, що всі статті та файли повинні повністю відповідати правилам Вікіпедії. Тобто ті, кому близька оголошена тема, продовживши займатися своєю улюбленою справою — створенням об'єктивної та нейтральної вільної енциклопедії, зможуть претендувати ще й на дуже помітну матеріальну винагороду.

Загальний призовий фонд конкурсу розділений на сім номінацій. П'ять із них є тематичними — «Географія», «Тваринний і рослинний світ», «Історія», «Культура та Спорт», «Біографічні статті». Одна номінація виділена для активних користувачів Вікісховища — тих, кому ближче робота із зображеннями. Ще одна номінація призначена для так званих «Наставників» — співробітників установ у галузі основної та додаткової освіти, а також культури, співробітників і членів некомерційних організацій, вихованці (неповнолітні співавтори) яких представлять на конкурс найбільшу кількість робіт найкращої якості. За перше місце переможці в кожній номінації отримають по 20 тисяч рублів, за друге — 10, за третє — 5. Таким чином, переможець відразу в п'яти тематичних номінаціях зможе отримати 100 тисяч рублів.

Проведення тематичних конкурсів є поширеною практикою у Вікіпедії. Серед аналогічних недавніх ініціатив потрібно виділити «Кіно-марафон», що пройшов у лютому 2013 року і «Декаду грошового обігу», що відбулася із 1 по 13 квітня 2013 року. Окрім того, у російськомовному розділі Вікіпедії постійно проходять «тижні», «декади», «місячники» і «марафони» зі створення й поліпшення статей. Єдиною й принциповою відмінністю нового конкурсу є грошова винагорода переможцям. Як стверджують організатори, тим самим вони хочуть оцінити, чи сприятиме подібний стимул більш масовому й якісному створенню нових, поліпшенню існуючих статей, а також появі нових користувачів.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» проводить конкурси із написання статей у Вікіпедію із жовтня 2011 року: «Французька осінь», «Пишемо про благодійність», «Пишемо про Закарпаття разом», «Миколаївська весна у Вікіпедії». Останні два конкурси передбачали також призи за завантажені світлини, пов'язані із тематикою конкурсів. Представниками НП «Вікімедіа РУ» також була озвучена пропозиція, щоб ГО «Вікімедіа Україна» приєдналася до цього конкурсу, ввівши у його рамках окрему номінацію за написання статей українською мовою[1].


Прапор Росії
Прапор України

Примітки

[ред.]

Посилання

[ред.]

Джерела

[ред.]
російська мова Ця стаття є перекладом з іншомовної сторінки ВікіНовин 4 червня 2013‎Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.