Конкурс у Вікіпедії з написання статей про схід України та південь Росії

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

16 липня 2013


Зліва направо: Народний артист України Михайло Голубович, Леонід Шафіров, Анатолій Луцюк, депутат Луганської облради Олег Акімов

16 липня Українська Вікіпедія приєдналася до конкурсу «Галерея слави півдня Росії та сходу України». Про це було оголошено на прес-конференції в Луганську, яка відбулася в будівлі Луганської обласної ради.

Організаторами конкурсу «Галерея слави півдня Росії та сходу України» в Українській Вікіпедії виступила «Вікімедіа Україна» і партнер Вікімедіа РУ за конкурсом - «Асоціація почесних громадян, наставників і талановитої молоді».

Організатори пояснили, що згідно з умовами конкурсу будуть створені статті і завантажені зображення, присвячені історії, географії, природі, культури і знаменитим жителям Харківської, Донецької та Луганської областей України, а також ПФО і ПКФО Росії.

Особливість конкурсу полягає в тому, що вперше в якості винагороди будуть запропоновані грошові призи. Учаснику, який створив максимальну кількість статей у кожній з трьох номінацій, буде виплачено 4000 грн, що зайняв друге місце - 3 000 грн, третє - 2 000 грн. Таким чином максимальна винагорода одному учаснику в рамках конкурсу може досягати 12 000 грн.

Важливо, що конкурс не містить вікових та територіальних обмежень. У ньому можуть взяти участь як зовсім юні вікіпедисти, так і імениті вчені, що проживають як в Україні та Росії, так і за межами цих країн - всі, кому небайдужа ідея збереження історії та культури і близькі ідеали вільної енциклопедії.

Представник «Асоціації почесних громадян, наставників і талановитої молоді» Леонід Шафіров пояснив:

« Певною мірою взятися за організацію конкурсу в Україні нас підштовхнули засоби масової інформації, які, в гонитві за сенсацією, поплутали краєзнавство з геополітикою. Тепер, я думаю, всім зрозуміло, що створення у російськомовній Вікіпедії статей, присвячених Україні, не означає територіальних претензій на області східної України. Ми будемо особливо вдячні вікіпедистам, які напишуть статті про південь Росії в україномовній Вікіпеді »

Голова правління ГО «Вікімедіа Україна» Анатолій Луцюк сказав:

« Ми з великим натхненням прийняли пропозицію наших партнерів «Асоціації почесних громадян, наставників і талановитої молоді» про проведення цього конкурсу в українській Вікіпедії. Історія, культура і природа сходу України і півдня Росії недостатньо добре описані в українській Вікіпедії, ми сподіваємося, що залучення нових авторів дасть можливість підняти обширний краєзнавчий матеріал, який є в регіонах, приверне людей захоплених історією свого краю. Громадська організація «Вікімедіа Україна» вже має досвід проведення конкурсів з написання статей у Вікіпедію з жовтня 2011 року. Серед них: «Французька осінь», «Пишемо про благодійність», «Пишемо про Закарпаття разом», «Миколаївська весна у Вікіпедії». Крім великої кількості нових статей їх результатом стало залучення нових авторів у Вікіпедію – енциклопедію, яку може писати кожен »

Учасники прес-конференції також відзначили, що жителі України зазвичай добре володіють двома мовами - російською і українською. Тому вони можуть взяти участь одночасно в російській та українській розділах конкурсу - тобто їхні шанси на перемогу автоматично подвоюються.

Таким чином можна констатувати, що конкурс «Галерея слави півдня Росії та сходу України» в його нинішньому вигляді не тільки покликаний поліпшити Вікіпедію поповнивши її великим матеріалом, а й зближує народи двох країн.

У той же день у Луганському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка відбувся майстер-клас для новачків з редагування Вікіпедії.

Фоторепортаж[ред.]

російська мова Ця стаття є перекладом з іншомовної сторінки ВікіНовин 17 червня 2013


Джерела[ред.]