Перейти до вмісту

У Києві поліція поставила на коліна вікіпедиста за висловлення громадянської позиції

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

6 січня 2020

Відео затримання Леоніда Овчаренка
У цій статті згадується Фонд Вікімедіа, один з його проектів або люди, які мають до нього відношення. Вікіновини — один із проектів Вікімедіа.
Затримання Леоніда Овчаренка
Леонід Овчаренко (по центру)

Українського громадського активіста і вікіпедиста Леоніда Овчаренка затримала Національна поліція України за питання «чий Крим?» задане російській блогерці, що відвідувала окупований Росією Крим і приїхала до Києва ділитися досвідом.

Активісти прийшли на лекцію Олександри Митрошиної у понеділок, 6 січня 2020 року. У 2017 році вона повідомляла в Facebook, що відвідувала Крим.

У відповідь на питання активістів Олександра мовчки посміхалася, а ведуча зустрічі російською мовою підбивава присутніх вигнати активістів. В результаті на активістів напали і ті викликали поліцію.

Громадянський рух «Відсіч» стверджує, що активістів побили прихильники блогерки Митрошиної. Потім співробітники правоохоронних органів відмовилися прийняти від активістів заяву, жорстко виволокли Овчаренка на вулицю і поставили його на коліна перед натовпом розлючених глядачів, які кричали на нього і ображали його нецензурною лайкою. Перед цим один з фанатів блогерки погрожував вбивством активіста.

За словами Леоніда, перед затриманням правоохоронці не представилися, і не пред'явили службові посвідчення.

Активістів відвезли до відділу за адресою Голосіївський проспект, д. 15, за «дрібне хуліганство». Разом з Леонідом забрали Олексія Кальницького. Леоніду там стало погано, приїхала швидка сказала, що йому потрібна госпіталізація, але силовики заборонили. Потім вікіпедисти попросив ще раз викликати швидку, але та не стала виїжджати, так як поліція відмовляє в госпіталізації.

Через 3 години після затримання Леоніда та Олексія відпустили. На них склали протокол за статтею 173 КУпАП України.

Особа одного з нападників розкрита в коментарях до відео. Це Микита Олександрович Толмачов, в 2015 році йому було 22 роки, він шукав роботу аніматором на сайті work.ua. Згідно резюме, він 10 місяців працював в цирку «Кобзов».

Олександра Митрошина - журналістка, радіоведуча та блогерка. Відома як активістка-феміністка, засновниця руху #ЯНеХотелаУмирать. Вона співпрацювала з телеканалом «Росія 1» (ВГТРК). Дівчина стала широко відомою після постановочних фотографій на тему домашнього насильства у блозі в Instagram.

7 квітня поліція затримала активіста організації «Відсіч» Леоніда Овчаренка в центрі Києва, звинувативши його в незаконній агітації проти кандидата в президенти України Володимира Зеленського, також йому хотіли поставити спротив поліції, але 10 квітня Шевченківський районний суд міста Києва виправдав його. 17 квітня 2019 року його знову затримали за підозру в незаконному виготовленні або розповсюдженні передвиборної агітації.


Посилання[ред.]