Перейти до вмісту

Вікіновини:Довідка

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Проект Вікіновини є одним із братніх проектів Вікісімейства — поряд із Вікіпедією, Вікісловником, Вікітекою, Вікіцитатами, Вікіпідручником.

Усе, що Ви бачите, написано самостійно добровольцями. Так само, як і вони, Ви можете почати писати статтю. А також редагувати вже наявні сторінки, які бачите — розширяти їх, виправляти помилки, уточнювати факти, запропонувати створити правило, обговорити з іншими учасниками й багато чого іншого...

Що особливого у Вікіновинах?[ред.]

Свій внесок у проект може зробити будь-хто. Ми додаємо всі зусилля, щоб дотриматися нейтрального погляду, забезпечуємо репортажі, наскільки це можливо.

Крім того, необхідно додавати цитати, щоб дотримати високих стандартів вірогідності.

Наші правила не передбачають думки й коментарі в статтях — якщо необхідно висловити свої думки, то спробуйте завести блог.

Вікіновини — це братній проект великої Вікіпедії, і для подальшого розвитку потрібні ще добровольці для поповнення новинами і також гроші, не підтримується реклама. Рішення приймаються колективно у процесі обговорення.

Що таке стаття у Вікіновинах[ред.]

Вікіновини містять два головних типи статей:

  • Найзагальніший — це синтетична стаття. Сюди переносять репортажі з інших численних джерел, завжди повністю з цитатами. У рідких випадках якесь одне джерело містить усі можливі факти, також ми постачаємо із широким охопленням і деталізовані репортажі. Також можна подавати різні зовнішньо суб'єктивні думки з усіма можливими судженнями для дотримання нейтрального погляду.
  • Інший тип статей — оригінальний репортаж. Це новини з перших рук, написані учасниками ВікіНовин. Про це можна більше прочитати у Вікіновини:Оригінальний репортаж (будь ласка, допоможіть створити цю сторінку).

Як почати?[ред.]

Вивчити вікі-синтаксис[ред.]

Необхідно знати деякі основи редагування статей. Для цього необхідно знати, як редагувати сторінки. Проте немає великої потреби концентруватися на цьому. Тут люди допоможуть, якщо раптом знадобиться допомога.

Почати читати, почати писати[ред.]

Опубліковані статті з'являються на головній сторінці. Ви можете почати читати їх: можливо, трапляться помилки, й (або) з'являться ідеї до написання тут іншої статті.

Хочеш довідатися більше?[ред.]

Посібник зі стилю ВікіНовин[ред.]

Подібно до багатьох публікацій, Вікіновини мають власну схему оформлення, що допомагає учасникам створювати прості при написанні й гармонійно поєднані в кінцевому вигляді статті. При написанні показуються деякі підказки щодо поліпшення стилю. Або ж можна домогтися 99% бажаного, переглянувши вже наявні статті.

Існує кілька способів зв'язатися з іншими учасниками, запросити або запитати.

Сторінки обговорення[ред.]

Варто лише натиснути на посилання «Обговорення» угорі будь-якої статті, щоб перейти на сторінку обговорення для відповідної статті. Редагуючи сторінку обговорення, можна залишити коментарі для інших читачів. Кожен користувач також має свою сторінку обговорення для його логіну, де також можна залишити коментарі для учасника.