В Феодосії бажав висадитися російський десант

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

24 березня 2005

Між Україною і Росією ледь не розгорівся великий скандал.
23 березня в 7:55 український кордон перетнув великий російський десантний корабель «Николай Фильченков» з 142 десантниками та 28 одиницями техніки. Про це стало відомо тільки сьогодні.

Не відповідаючи на запити прикордонників корабель вирушив у напрямку Феодосії і у 10:40 почав висадку особового складу 382-го окремого батальйону морської піхоти Російської Федерації на морський десантний полігон біля гори Опук. За словами прес-секретаря Азово-Чорноморського напряму Державної прикордонної служби Чорноморський флот Російської Федерації орендує цей флот, але згідно правилам, Росія повинна повідомляти про таки дії українську сторону, чого зроблено не було. Після чергового попередження десантники покинули територію України.

Міністерство закордонних справ виразило ноту протесту, в якій вимагає роз'яснень з приводу інциденту. Міністерство вважає, що російська сторона «грубо порушила положення двосторонньої Згоди про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року, а також законодавство України про режим державного кордону і порядок допуску підрозділів збройних сил інших держав на територію України».

Джерела[ред.]