Дебальцеве віддають терористам

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

18 лютого

Українська армія залишає місто Дебальцеве, яке протягом тривалого часу обороняла від російсько-терористичних військ. Відхід українських військ розпочався на третій день після укладання так званих «мінських угод 2», що передбачали повне припинення вогню. 168-ма бригада та 40-й батальйон територіальної оборони «Кривбас» залишає місто пішки.

За повідомленням заступника командира 25-го батальйону «Київська Русь», командування штабу сектора на чолі з командуючим самоусунулося, не володіє ситуацією, не знає, де перебувають українські бійці. За повідомленням Семена Семенченка відхід українських військ здійснюється організовано. На його думку терористи підтягнули усі резерви зі Стаханова і Горлівки, які можна було би взяти одним ударом. За даними Дмитра Тимчука в операції із захоплення Дебальцевого задіяно близько 25 танків, до 35 бойових броньованих машин (ББМ), до 40 знарядь ствольної артилерії і 12 установок реактивних систем залпового вогню.

На думку радника голови МВС Зоряна Шкіряка, Президент України і Генштаб мають прийняти рішення щодо порушення бойовиками режиму тиші. Станом на ранок 18 лютого, однак, жодного рішення не приймалося. 14 лютого Петро Порошенко заявляв, що «Якщо в Україні не буде встановлено мир, то по всій країні буде введено воєнний стан». Терористи натомість анонсували бажання захопити Дебальцеве ще 15 лютого, в перший же день після підписання «Мінських угод».

За свідченням заступника начальника МВС Донецьбкої області Іллі Ківи, внаслідок боїв в місті повністю зруйновані адміністративні будівлі, частково зруйновані будівлі міськадміністрації, міського відділу міліції, повністю зруйнований залізничний вузол. Місто фактично перетворився на руїни.


Джерела[ред.]

. «Дебальцеве. Післямова». Українська правда,