Терористи обстрілюють Дебальцеве. Загинули 12 цивільних

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

1 лютого 2015

У Дебальцевому терористи не припиняють артобстріл житлових кварталів міста. В суботу голова управління МВС Донецької області В'ячеслав Аброськін повідомив про 12 загиблих мирних жителів. Співробітники міськвідділу міліції не можуть виїхати на місця руйнувань через безперервні артудари.

У неділю терористичні сили обстріляли два автобуси з мирними жителями, що вирушали від міськвиконкому до Артемівську. Як зазначили у штабі, «за „дивним“ збігом обставин, представників російської сторони, які залучені до роботи Спільного центру в цей час у будівлі міськради не було. Більше того, вони не з'являються там вже два дні».

У місті вже більше 10 днів немає води, світла, тепла і проблеми з мобільним зв'язком. Багато залишаються жити в бомбосховищах разом з малолітніми дітьми. Волонтери намагаються допомогти людям покинути місто. Як зазначили в Донецькій ОДА, «Всього за останні три дні з Дебальцевого, Авдіївки та інших гарячих точок безпосередньо в безпечні райони вивезено близько тисячі чоловік. 816 чоловік розмістили в Святогорську. На залізничних вокзалах Костянтинівки і Слов'янська працюють пункти прийому переселенців, розгорнуті ДержНС». Разом з тим багато мешканців не наважуються покинути місто, боячись бути розстріляними по дорозі.

Терористичні сили, однак, сподіваються перетворити Дебальцево на черговий котел, подібний тому, який через безпорадність українського військового командування вдалося організувати в Іловайську. Ватажок бойовиків А. Захарченко вже закликав українських військових здатися.

Джерела[ред.]