Перейти до вмісту

Друкована версія Британської Енциклопедії більше не виходитиме

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

17 березня 2012

Після 244 років виходу друком, Британська Енциклопедія припиняє публікацію своєї паперової версії.

Зараз від паперової версії енциклопедії видавництво отримує менш ніж 1% прибутку, це на думку керівника видавництва Хорхе Кауса, вказує на відсутність достатнього попиту на друковану версію енциклопедії. За останні 11 років попит на енциклопедію значно зменшився через конкуренцію з боку онлайнової Вікіпедії і вже існуючої цифрової версії Британської Енциклопедії.

Ціна за друковану версію видання сягнула 1,395 доларів, що спонукало багатьох користуватися швидше онлайн-версією Британської Енциклопедії чи безкоштовною Вікіпедією. Критики часто вказують на те, що на відміну від друкованої Британської Енциклопедії, Вікіпедія регулярно оновлюються десятками тисяч користувачів із більш широкого кола питань ніж друкована версія. Незважаючи на це, керівництво Британської Енциклопедії висловили впевненість у тому, що читачі друкованої енцилопедї по достоїнству оцінять стиль їхніх статей, а також і досвід експертів, які їх написали.

Найбільшу кількість друкованих томів Британської Енциклопедії придбали у 1990 році, коли було продано майже 120 000 екземплярів. Друковане видання 2010 року буде останнім в історії енциклопедії. На сьогодняшній день вже продано майже 8000 комплектів багатотомника і ще 4000 залишаються у продажу.


Джерела

[ред.]