Законопроект про захист авторських прав в Інтернеті

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

22 грудня 2013

Державна служба інтелектуальної власності України винесла на обговорення Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет».

Законопроект зобов'язує сервісні служби (Інтернет-провайдерів), які розміщують веб-сайти, блокувати доступ до сторінок веб-сайтів у відповідь на скарги суб'єктів авторського права, якщо власник сайту протягом 2 днів з моменту направлення йому такої заяви провайдером, не надасть документи, що підтверджують законність використання об'єктів авторського права і (або) суміжних прав в мережі Інтернет. При цьому, відповідь на скаргу має бути оформлена за скріпленим печаткою підписом посадової особи від імені юридичної особи, а у випадку, якщо власником сайту є фізична особа, підпис цієї особи має бути посвідчений нотаріально.

Також законопроектом передбачається адміністративна відповідальність за невжиття заходів щодо припинення порушення авторського права і (або) суміжних прав у мережі Інтернет, зокрема порушення провайдером строків блокування веб-сторінок.

Обговорення законопроекту триватиме до 12 січня 2014 року.

Детально ознайомитися з законопроектом та долучитися до обговорення можна за посиланням http://sips.gov.ua/ua/pr121313

Обговорення Проекту[ред.]

Цей проект отримав відгуки фахівців та громадськості у спектрі від негативних до вкрай негативних:

Джерело[ред.]

. «Держслужба інтелектуальної власності підготувала закон про захист авторських прав в Інтернеті». Інститут Медіа Права, 18.12.13