Зустрічі із Сергієм Жаданом у Чернігові
8 квітня 2015
- 8 грудня 2020: На Вінниччині відзначили Всесвітній день української хустки
- 9 квітня 2020: Вінницький обласний академічний театр у період карантину проводить вистави онлайн
- 7 квітня 2020: Заклади культури Вінниччини працюють в умовах карантину в режимі онлайн
- 6 березня 2020: Народицький тижневик "Життя і слово" відзначає 88-річчя
- 17 грудня 2018: 9 місяців в Латинській Америці Олександра Волощука
- 10 грудня 2018: У Чернігові вручили «Лицарський Хрест Добровольця»
- 18 вересня 2018: III Чернігівський історичний фестиваль
- 9 червня 2018: Сільський вояж із Чернігова
- 1 січня 2021: В Україну повернулися дві жінки та семеро дітей, які перебували в таборах для біженців на території Сирії
- 8 грудня 2020: На Вінниччині відзначили Всесвітній день української хустки
- 30 листопада 2020: В Україні посилять правила видачі споживчих кредитів
- 30 листопада 2020: В Україні зміняться правила видачі мікрокредитів
- 22 жовтня 2017: Макс Кідрук презентував нову книгу у Чернігові
- 28 червня 2017: Літературно-мистецький вечір митців Буковини та Буковинського земляцтва міста Києва
- 27 червня 2016: Тамара Севернюк буде в ефірі Першого національного 30 червня 2016 року
- 26 квітня 2016: Видатна поетеса сучасності Тамара Севернюк у Києві на Першому національному
Сергій Жадан разом із Святославом Померанцевим відвідали Чернігів. Вони провели три зустрічі із чернігівцями. Перша зустріч пройшла в ЧНПУ імені Шеченка. Далі була прес-конференція із журналістами. І завершальна, третя зустріч - ввечері о 18-00 із всіма бажаючими в готелі Профспілковий. Зустрічі проходять в рамках туру Україною (33 міста) в березні-травні. Буде відвідано також і кілька міст Донбасу.
Сергій Жадан презентував свою нову книгу поезій «Життя Марії». До неї, окрім 60 віршів Жадана, також увійшли 20 перекладів поезій польського поета Чеслава Мілоша. Вони, як і вірші українського поета, про війну.
Як зазначає редактор видання Олександр Бойченко, «найлегше заняття в часи війни – ненавидіти чужих. Найважче – досягати порозуміння. Навіть зі своїми. Але треба намагатися, інакше війна ніколи не закінчиться. А щоб порозумітися, необхідно розмовляти. З ким завгодно, як завгодно і про що завгодно. Головне – не втрачаючи людяності, тобто любові й уваги. У поетичній збірці «Життя Марії» Сергій Жадан розмовляє ... зі своїми й чужими, зі святими й не дуже, з убитими військовими і живими біженцями, з Рільке, Мілошем і, звісно, з нами. Щоб врятувати – якщо не нас, то хоча би наших дітей».
- Коротка довідка.
Тур містами України організовує Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ у рамках проекту «Війна та культура: діалог ворогів», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». За словами Сергія Жадана, подібні заходи важливі насамперед тому, що змінилась країна, змінилось повітря. «У ньому надто багато швів та розривів. Їх потрібно чимось заповнювати. Можна спробувати заповнити їх віршами». Частина коштів, зібраних під час туру, буде передана на потреби АТО.
Коротко про Сергія Жадана: автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія» та інших. Його літературні твори одержали чимало національних та міжнародних нагород, були перекладені тринадцятьма мовами, зробивши С.Жадана одним з найвідоміших сучасних українських письменників.
Жадан - активний організатор літературного життя України (з 2000 року — віце-президент Асоціації українських письменників), учасник мультимедійних мистецьких проектів, організатор громадських акцій.
Авторський репортаж |
---|
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації. |