Перейти до вмісту

Каталонія проголосила незалежність

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

27 жовтня 2017

Прапори Каталонії на балконах прихильників незалежності Каталонії у Барселоні
Естелада - неофіційний прапор Каталонії

Каталонський парламент в односторонньому порядку проголосив за незалежність регіону від Іспанії. У результаті таємного голосування за відокремлення Каталонії проголосували 70 депутатів, 10 проголосували проти, 2 утрималися, ще 53 парламентарі участі у голосуванні не брали, оскільки виступили проти незалежності Каталонії й вважали таке голосування незаконним. Саме голосування стало наслідком проведеного 1 жовтня референдуму, на якому понад 92% учасників підтримали ідею незалежності регіону.

Іспанська влада заздалегідь закликала лідерів Каталонії до діалогу, попереджаючи про наслідки для автономного співтовариства у разі одностороннього проголошення незалежності, що суперечить іспанському законодавству. Сенат Іспанії проголосував за призупинення автономії для Каталонії, активізувавши 155-ту статтю Конституції Іспанії, що передбачає пряме управління регіоном. Прем'єр-міністр Маріано Рахой у свою чергу оголосив про розпуск парламенту Каталонії.

Станом на вечір п'ятниці 27 жовтня жодна з держав не підтримала проголошення незалежності нової республіки (а саме, республіканську форму правління обрала для себе Каталонія). Зокрема, Сполучені Штати назвали регіон невід'ємною частиною Іспанії та висловили підтримку іспанському уряду у його прагненні відновити конституційний лад. Позицію України щодо подій навколо Каталонії відображено у заяві МЗС, у якій відмічено, що Україна підтримує державний суверенітет та територіальну цілісність Іспанії у межах міжнародно визнаних кордонів та не визнає незалежності Каталонії.


Джерела[ред.]