Конкурс Вікімедіа виявляє нові пам'ятки вірменської культури

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

8 вересня 2013

WLM-logo-uk.svg
Lwow virmen 03.jpg

Фотоконкурс «Вікі любить пам'ятки» спільно з вірмено-українським арт-журналом TheNorDar виявляють пам'ятки культури, не зареєстровані державними органами.

Українська частина світового конкурсу «Вікі любить пам'ятки» цього року містить спеціальну номінацію «Пам'ятки вірменської культури в Україні». Списки для цієї спецномінації були передані журналом TheNorDar і наразі містять близько 90 позицій. Цей перелік продовжує поповнюватися небайдужими людьми з різних регіонів України. Таким чином були віднайдені культурні пам'ятки, які не фігурують у жодних офіційних списках державних органів, наданих волонтерам організації «Вікімедіа Україна».

« Вірменський спадок в Україні — великий і давній. Вірменському кафедральному собору у Львові цього року виповниться 650 років. Монастир Сурб-Хач у Криму був збудований ще у 1358 році. Однак цей спадок необхідно збирати та захищати, інакше він занепадає, »

 — зазначила головний редактор TheNorDar Ліліт Саркісян під час презентації спеціальної номінації 7 вересня.

Представник «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко підкреслює, що взяти участь у конкурсі дуже просто. Для цього достатньо зареєструватися на сайті Вікісховища, перейти на списки пам'яток у Вікіпедії, і можна ділитися культурним спадком зі світом.

« Того року Україна була четвертою. Цього року ми знову четверті, маючи на сьомий день конкурсу майже п'ять тисяч світлин. Долучайтеся! »

Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.