Перейти до вмісту

Презентація виставки «Пам’ятки України» в Одесі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

14 серпня 2019

14 серпня о 15-00 в Одесі, в приміщенні Центральної міської бібліотеки для дорослих ім. І. Я. Франка відбулась презентація фотовиставки «Пам'ятки України». Гостям виставки, постійним читачам бібліотеки, одеським краєзнавцям та журналістам газети "Громадський прибій" про виставку розказали співробітники бібліотеки, зокрема Тетяна Поперечна, та представник Вікімедіа Україна Анатолій Луцюк.

Відвідувачі виставки мали змогу побачити фото, що стали переможцями у номінаціях «Найкраще фото конкурсу» за два останні роки конкурсу, а також фото, що перемогли у спецномінації «Єврейська спадщина». На презентації було озвучено детальну інформацію про кожну із представлених пам'яток та показано коротке відео, підготовлене Вікімедіа Україна. Всього у виставці взяли участь 26 світлини 12 авторів: як професіоналів, так і аматорів.

Гостям презентації було цікаво дізнатись, що виставка проходить у місці, якє є знаною історичною пам'яткою - Будівля Народної читальні. Будівля була споруджена 1890-91 рр. за проектом Ю. М. Дмитренка, архітектора, що по праву посідає одне з перших місць серед архітекторів Одеси, на кошти одеського голови Г. Г. Маразлі. Читальня була призначена для обслуговування бідних верств населення, яким інші бібліотеки були недоступні.

Виставка фотографій, що перемогли у конкурсах «Вікі любить пам'ятки» у 2017 та 2018 роках триває з 8 серпня по 6 вересня у приміщенні Центральної міської бібліотека для дорослих ім. І. Я. Франка. Одеса — вже дев’ята зупинка мандрівної виставки. Раніше її бачили у Києві, Старобільську, Лисичанську, Покровському, Хмельницьку, Херсоні, Миколаєві та Вінниці.

У вересні конкурс «Вікі любить пам’ятки» відбудеться увосьме. Список пам’яток Одеси можна знайти за посиланням: Вікіпедія:Вікі любить пам’ятки/Одеська область/Одеса. На території Одеської області є понад 2,7 тисяч об’єктів культурної спадщини. І за 7 років проведення конкурсу було завантажено світлини понад 1900 об’єктів (68%).

Загалом протягом 2012—2018 років у рамках конкурсу було завантажено понад 250 тисяч світлин українських пам’яток, сфотографовано понад 32 тисяч пам’яток із території України (36%), взяло участь понад 2300 осіб (від аматорів до професіоналів).

По завершенню презентації відбулась творча зустріч одеських вікіпедистів з краєзнавцями Одеської області, що об'єднані навколо сайту http://kraeved.od.ua. В ході зустрічі було обговорено стан збереження пам'яток в північних районах Одеської області, зокрема козацьких цвинтарів, а також розплановано майбутню Вікіекспедицію на північ області.

Галерея[ред.]

Джерела[ред.]Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.