Перейти до вмісту

В Україні видається унікальна монографія про серійні вбивства

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

15 серпня 2019

У четвер, 15 серпня в інформаційній агенції «Інтерфакс-Україна» пройшла презентація наукової монографії «Теоретичні основи розслідування умисних убивств: кримінально-правові, криміналістичні та психологічні аспекти. Психологічний портрет серійного вбивці».

Саінчин Олександр Сергійович, співавтор книги

Автори монографії сподіваються, що це видання допоможе домогтися законодавчого закріплення поняття серійного вбивства, яке зараз не закріплене в законодавчому полі України, що значно ускладнює роботу із розкриття такого роду злочинів і недопущення покарання невинних. Про важливість і актуальність роботи розповіли її автори: доктор юридичних наук, професор Олександр Саінчін, доктор юридичних наук, професор кафедри галузевого права Олександр Сотула, кандидат психологічних наук, керівник Одеського регіонального відділення Української академії наук Олег Мальцев. Професор Олександр Саінчин розповів під час презентації:

« Матеріали для книги почали збиратися ще на початку 80-х років. З усього розмаїття умисних вбивств було виокремлено найбільш проблематичні в методологічному аспекті розкриття: вбивства, пов'язані з вибуховими пристроями та зброєю, вбивства матір'ю своєї новонародженої дитини, вбивства, пов'язані з розчленуванням трупа, серійні вбивства і вбивства на замовлення »
Сергій Ткач - серійний вбивця

Саінчин наголосив, що для України це законодавче закріплення є важливим, оскільки за вбивство 118 осіб серійним вбивцею Сергієм Ткачем були засуджені й відбували покарання 11 невинуватих людей.

« Україна є винятковою державою, де розплодилися, якщо можна так сказати, серійні вбивці. Чикатило, Онопрієнко, Ткач - це наша земля. З часів Чикатила серійні вбивці майже що з одного району. Що це за феномен і як так - ми досі не знаємо »

.

Інший автор монографії - професор кафедри галузевого права Олександр Сотула розповів, що він є членом підгрупи з внесення змін до кримінального законодавства і створення нового Кримінального кодексу.

« Усі ті пропозиції, які написані в нашій праці, винесено на розгляд комісії, котра ухвалюватиме рішення в частині необхідних змін у кримінальному законодавстві »

.


Як сподівається вчений, вихід книги зможе прискорити процес ухвалення законодавчих змін. Автори монографії уточнили, що поки що видано тільки сигнальні екземпляри. Як розповів ще один автор монографії - академік, кандидат психологічних наук Олег Мальцев.

« Монографія - це книга специфічна. Необхідно зрозуміти, скільки примірників треба науковому співтовариству, яка кількість примірників необхідна бібліотекам, скільки примірників необхідно видати за кордон, оскільки книгу буде переведено на англійську і німецьку мови »

Концептуально монографія має три розділи. Два з них включають порівняльно-правове дослідження кримінального законодавства України та інших країн романо-германської сім'ї, теоретичні основи розслідувань, тактику розшуку та затримання підозрюваних. Третій, основний розділ монографії, присвячено опису психологічного портрета серійних вбивць.

Джерела

[ред.]