Перейти до вмісту

Черепно-мозкові травми діагностують за аналізом крові

Додати тему
Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

11 липня 2017

Вчені з Бірмінгемського університету виділили біомаркери, за якими можна визначати, чи отримав пошкодження мозок, наприклад, в результаті спортивної травми або аварії. Про своє дослідженні вони розповіли в журналі Scientific Reports.

«Черепно-мозкова травма - найчастіша причина смерті та інвалідності серед молоді, і, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, до 2020 року вона стане головною причиною неврологічних порушень серед всіх вікових груп», - пояснила медик з Бірмінгемського університету Ліза Хілл.

При цьому своєчасна і точна діагностика таких травм - складне завдання. За словами авторів дослідження, зараз не існує надійних біомаркерів, за якими можна визначити тяжкість ушкодження мозку і ймовірність розвитку ускладнень.

В ході дослідження вчені взяли зразки крові у 30 пацієнтів з черепно-мозковою травмою протягом першої години після їх прибуття в лікарню. Після цього кров на аналіз брали також через 4, 12 і 72 години після травми. У зразках крові медики шукали біомаркери запалення, які корелювали б з тяжкістю травми пацієнта. В результаті вчені знайшли три білка: CST5, AXIN1 і TRAIL, які можуть служити ознаками черепно-мозкової травми протягом першої години після події. Перший з них виділяє пацієнтів з важкою травмою серед інших, інші два дозволяють розрізняти пацієнтів з пошкодженням мозку і без них.

Автори роботи планують на основі знайдених біомаркерів розробити тести, якими зможуть користуватися спортивні лікарі та медики швидкої допомоги для діагностики травм у пацієнтів ще до того, як їх доставлять до лікарні.

Джерела[ред.]