Перейти до вмісту

Українська міліція вилучила сервери ВКонтакті

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

3 червня 2013

Павло Дуров, засновник соцмережі
Павло Дуров, засновник соцмережі

За повідомленням Миколи Дурова, технічного директора «ВКонтакті», українські правоохоронні органи вилучили кілька кешуючих серверів соціальної мережі, які дозволяли українським користувачам отримувати швидкий доступ до аудіо- і відеозаписів і були фізично розташовані в Києві.

« Сервери в Києві зараз недоступні, оскільки їх вилучила українська міліція для слідчих дій. Вони хотіли й Nexus з собою забрати, але він виявився заважким. »

Технічний директор також зазначив, що конфіскація була проведена в рамках розслідування справи про ухилення від податків української організації ТОВ «Евос»:

« Проти нас жодних звинувачень немає. Розслідується справа про ухиляння від податків якоїсь української компанії, яка до нас жодного стосунку не має, але фінансові документи цієї компанії нібито можуть знаходитися на цих серверах »

При цьому, за даними засновника «ВКонтакте» Павла Дурова, до самої соціальної мережі ніяких претензій не пред'являли. «Документів там не може бути суто теоретично», — підкреслив Павло Дуров, зазначивши, що вилучені сервера зберігали лише копії відео-і аудіоматеріалів.

« У результаті відео- і аудіоконтент в українських користувачів вантажиться повільніше, тому що всі дані доставляються прямо з Петербурга. Сподіваюся, що органі України оперативно вирішать питання, пов'язане із цим зловживанням: страждають мільйони українських користувачів »

Також Павло Дуров додав, що вони приступають до розширення франкфуртського вузла компанії для компенсації незручностей.

Див. також

[ред.]Джерела

[ред.]