Перейти до вмісту

Легенди «Титаніка» в Україні

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

21 жовтня 2013


Неймовірна експозиція тепер представлена на території України. Це виставка, яку побачила вся Європа та мільйонна кількість глядачів. Тепер кияни мають можливість на власні очі зануритися у світ загиблого залізного корабля «Титаніка». Це історія, яка понад сто років, після найбільшої морської катастрофи світу, захоплює та манить у темні глибини Атлантики, дослідників, істориків та мореплавців, які шукають залишки корабля в товщах вод. Шведу Клаусу-Горан Веттерхольму вдалося зібрати унікальні речі, які були присутні на борту гіганта.

Відвідувачі експозиції мають змогу побачити справжні речі, які були знайдені на кораблі та відчути не лише епоху, а й дух тогочасного суспільства. На виставці представлені понад 200 експонатів, до яких увійшли побутові речі першого, другого та третього класу, технічні об'єкти, конструкції внутрішніх частин «Титаніка» та елементи управління корабля. Крім того, відвідувачі зможуть побачити різні фотокартки, листи пасажирів, особисті речі, які побували на кораблі, та навіть, справжнісінький айсберг від якого віє прохолодою синіх вод.

Виставка свого роду є першопроходцем на території України, адже ця експозиція вперше в Україні, де встановлено аудіо-гіда, який володіє дев'ятьма мовами та розповідає про кожний експонат під чарівну музику Селін Діон. Відвідувач, зайшовши, отримує навушники із встроєною системою по аудіо-супровіду кожного експонату, до речі, українську версію озвучував Михайло Войчук. Деякі картинки відтворюють справжнісінькі аудіо-записи, того далекого 1912 року, пасажирів, які перебували на кораблі, це створює ефект присутності.


Власник, як уже і зазначалося, виставки швед Клаус-Горан Веттерхольм, досить відомий історик, який досліджує історію «Титаніка», і збирає експонати понад 10 років. Він шукав людей, які причетні до історії корабля та просив надати матеріали або речі, які на той момент були на кораблі. За його словами люди з задоволенням віддавали особисті речі, або речі своїх родичів, адже це трагічне минуле залишилось в їхній пам'яті на все життя і потрібно, щоб минулі покоління теж знали про цю жахливу трагедію.

Організатор експозиції Хенрік Стуфберген, пророкує виставці неймовірну популярність та емоційні відгуки глядачів. Це й не дивно, адже ті, хто побував на експозиції, безумовно відчули весь трагізм та неймовірну велич, яка була у кораблі. Зараз більша частина залишків «Титаніка» все ще під 4000 метрів водної стихії, але дослідники не втомлюються працювати над тим, щоб витягти судно повністю.

На території України виставка триватиме до 16 березня 2014 року, тож всі бажаючі зможуть її відвідати.

Джерела[ред.]
Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.