Місія МВФ поїхала з України ні з чим

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

10 квітня 2013

Київ не зумів переконати місію Міжнародного валютного фонду, що виконає передумови для відновлення кредиту stand-by у обсязі 15,3 мільярди доларів.

Як повідомляє «Deutsche Welle», представники МВФ поїхали з Києва без кредитної угоди[1].

Headquarters of the International Monetary Fund (Washington, DC).jpg

Делегація Міжнародного валютного фонду 10 квітня завершила свою роботу в Україні, так і не досягнувши згоди про поновлення кредитування, якого країна зараз конче потребує.

За даними агентства AFP, Київ цього року повинен повернути 2,4 мільярди євро зовнішнього боргу, на тлі економічної кризи, що поступово загострюється. Україні доводиться розраховувати лише на міжнародні фінансові ринки. Однак, там вартість позик є значно вищою (7-8 відсотків), ніж в МВФ (3,5-4 відсотки).

Нагадаємо, що програму stand-by МВФ для України заморожено ще з весни 2011-го року. Одним з основних суперечливих моментів для України у відносинах з фондом є питання тарифів на газопостачання для населення.

Як повідомляє представництво Міжнародного валютного фонду в Україні з посиланням на голову місії Кристофера Джарвіса, переговори з українською владою були продуктивними[2].

«Основними елементами нової програми мають стати заходи, спрямовані на скорочення фіскального дефіциту та дефіциту рахунку поточних операцій, реформування банківського та енергетичного секторів з метою створення в Україні умов для стійкого економічного зростання та створення нових робочих місць», — сказано в офіційній заяві.

Також Джарвіс додав, що невдовзі діалог буде продовжено.

На завершальній зустрічі з місією фонду прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що найближчим часом українська делегація планує відвідати Вашингтон, щоб обговорити перспективи співпраці з МВФ. Такі переговори можливі у межах традиційних весняних зборів МВФ та Групи Світового банку, що проходять з 19 по 21 квітня у Вашингтоні.

Як повідомило агентству «Інтерфакс-Україна» поінформоване джерело, до ключових проблемних пунктів, окрім традиційного тарифного питання (підвищення тарифів для населення) та питання більшої гнучкості валютного курсу (що означає за наявних обставин девальвацію гривні), додалося також питання скорочення дефіциту бюджету цього року.

На думку деяких аналітиків, відсутність домовленості з Міжнародним валютним фондом означатиме особливо погані новини для України в тому разі, якщо погіршаться фінансові проблеми Європейського союзу і, як наслідок, зросте ціна запозичень.

«Нездатність українських можновладців погодити програму кредитування МВФ робить Україну надзвичайно вразливою до можливих нових катаклізмів на фінансових ринках», - зазначено у висновках лондонської консалтингової компанії Capital Economics.

Азаров сказав, що досить «оптимістично» дивиться на продовження співпраці з МВФ. Він також нагадав, що і у кризові часи Україна вчасно розраховується за всіма зовнішніми зобов'язаннями.

Як уже відомо, 27 березня 2013 року місія МВФ прибула до Києва для переговорів з українською владою про нову угоду stand-by. Перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявляв, що Україна розраховує отримати новий кредит від МВФ у сумі 15 мільярдів доларів.

2013 року Україні необхідно виплатити МВФ 5,8 мільярдів доларів.

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]