Перейти до вмісту

Незалежність Косова визнана законною

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

23 липня 2010

Прапор Косово

У своєму рішенні від 22 червня 2010 року Міжнародний суд визнав проголошення незалежності Косово від Сербії 17 лютого 2008 року таким, що не порушувало міжнародне право. Міжнародний суд, зокрема, постановив, що "загальне міжнародне право не містить заборони на декларації про незалежність. Рішення Суду, однак є консультативним і не має юридичної сили.

Розгляд справи був ініційований Сербією, яка стверджувала, що незалежність Косово поставила під загрозу її суверенітет і порушувала міжнародне право. Проте, 10 з 14 суддів Міжнародного суду підтримали резолюцію, яка фактично визнала проголошення незалежності Косова законним. Цей крок отримав підтримку США і більшості країн ЄС, в той час інші впливові члени ООН, включаючи Росію і Китай виступили проти постанови суду. Ще до розгляду цього питання у Міжнародному суді 69 із 192 членів ООН вже де-факто визнали незалежність Косово, і спостерігачі передбачають, що після такого вироку суду їх кількість може ще збільшитися.

Президент Косова Фатмір Сейдіу привітав рішення суду і заявив, що «таке рішення, нарешті, знімає всі сумніви, щодо незалежності його країни». У свою чергу, президент Сербії Борис Тадич заявив, що «Сербія ніколи не визнає односторонньо проголошену незалежність Косово». Такої ж думки дотримуються і в деяких інших столицях Європи. МЗС України наголосив, що рішення Міжнародного суду не вплине не позицію України, яка не визнала незалежності Косово.


Джерела[ред.]

Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: