Поранені українські миротворці під час безладів у Косові

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

17 березня 2008

Під час штурму приміщення суду у Косовській Митровиці о 5-ій годині 17 березня постраждало 14 українських миротворців. За даними свідків, поранення в голову одного з них було здійснено снайпером і постраждалого доставили до американського шпиталю, де він перебуває у тяжкому стані. У визволенні суду брали участь українські міліціонери в складі миротворчого контингенту ООН. 17 березня поліція ООН у Косово повернула під контроль будинок обласного суду, який утримувався косовськими сербами. Будинок був захоплений у п'ятницю колишніми працівниками суду, які вимагали повернути їм роботу, яку вони втратили після переходу провінції під контроль ООН. Під час зутичок із миротворчими силами постраждав також і польський батальйон. За словами речника ООН, було поранено 25 миротворців з різних країн, зокрема 8 французьких миротворців, які прибули на допомогу українцям. За даними польського агенства ПАП також пошкоджені і 13 польських миротворців.

Після звільнення будинку суду, етнічні серби вчинили ще один напад на міжнародний контингент та звільнили біля 20 осіб, яких утримували всередині. Демостранти озброєні камінням напали на колону поліції та миротворців та підпалили деякі з них. Є поранення також і серед етнічних сербів міста, 50 з них затримано. На вулицях Косовської Митровиці продовжуються безлади та демонстрації, біля будівлі суду збирається натовп. За даними Міністра внутрішніх справ України на допомогу українським миротворцям був направлений французький контингент ООН.

Теперішні безлади у місті є найгіршими з часу проголошення незалежності Косово. Спостерігачі висловлюють побоєння, що неспокій у цьому сербському анклаві провінції може призвести до поширення конфлікту та відокремлення його від Косова. Сербія, у свою чергу звинуватила миротворчий контингент у загостренні конфлікту і вимагає звільнення усіх затриманих. Визволення суду співпало з іншими повстаннми у Косово у 2004 р. спрямованими проти етнічних сербів, під час яких загинуло 19 чоловік і було зруйнована велика кількість помешкань та православних церков. Насилля проти сербів у 2004 р., на думку оглядачів, підштовхнуло Захід на вирішення проблеми Косово, яке нещодавно за підтримки країн Заходу проголосило свою незалежність. Сербія, за підтримки Росії та декількох інших країн не визнала незалежності Косова. Після деякої тиші, після проголошення незалежності регіону, стосунки між етнічними складовими Косово знову загострилися.


Джерела[ред.]