Перейти до вмісту

Янукович відправив 250 військовослужбовців для участі в антипіратських операціях НАТО та ЄС

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 жовтня 2013

Фрегат «Гетьман Сагайдачний»

Президент Віктор Янукович направив національний контингент для участі в операції «Океанський Щит» та в операції Європейського Союзу «EU Navfor Atalanta». Відповідний указ від 25 вересня оприлюднено на сайті глави держави.

Згідно з указом, президент постановив направити національний контингент загальною чисельністю до 250 військовослужбовців для участі України в операції «Океанський Щит» у строки, узгоджені зі стороною Організації Північноатлантичного договору, на період до 3 січня 2014 року. Також українські військові візьмуть участь в операції Європейського Союзу «EU Navfor Atalanta» з 3 січня до 5 березня 2014 року.

Відповідне рішення ухвалено, враховуючи зобов'язання України як держави — члена Організації Об'єднаних Націй, та виходячи з ряду міжнародних документів. В указі зазначено:

« Участь України в операції «Океанський Щит» та в операції Європейського Союзу «EU Navfor Atalanta» відповідає національним інтересам держави та сприятиме підтриманню міжнародного миру і безпеки. »

Також 11 жовтня Віктор Янукович підписав закон «Про схвалення рішення президента про направлення національного контингенту для участі України в операції „Океанський Щит“ та в операції Європейського Союзу „EU Navfor Atalanta“».

Як відомо, в антипіратських операціях НАТО «Океанський щит» і ЄС Navfor Atalanta місцем патрулювання української місії стане північно-західна частина Індійського океану.

Основна військова техніка — фрегат «Гетьман Сагайдачний» і вертоліт Ка-27 ПР і підрозділ спеціального призначення зі штатним озброєнням. Фінансуватися участь України в цих операціях буде за рахунок державного бюджету.

Основними завданнями української місії стануть ведення спостереження за морським простором, демонстрація військово-морської присутності в районі операції, захист, знешкодження й протидія піратським атакам, а також надання допомоги цивільним суднам при потребі. Крім того, важливими завданнями стануть активний пошук піратів і озброєних грабіжників на морі, запобігання їх діяльності шляхом затримки суден і арешту майна, а також доставка доказів і підозрюваних у здійсненні піратських нападів відповідним уповноваженим органам.

Джерела

[ред.]