Перейти до вмісту

Парламент затвердив Уряд Януковича

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Новим Прем'єр-міністром України вруге став w:uk:Віктор Янукович - табло Верховної ради зафіксувало 271 голос ЗА.

Процедуру обрання чергового голови українського уряду депутати розпочали після 18:00 - одразу після прибуття до сесійної зали Президента. На якого з самого ранку чекав подарунок від блоку Юлії Тимошенко - помарнчевй прапор з чорною стрічкою. Віктор Ющенко з трибуни говорить коротко, але емоційно. Хоча на голосування за Прем'єра передбачено дві години, депутати впоралися за 60 хвилин. Питання майбутньому Прем'єру задавали переважно його однопартійці. Сам Віктор Януквоич із триубни роздавав лише обіцянки.

Віктор Янукович, Прем'єр-міністр України: - Я впевнений, що цей уряд буде дієвий, ефективний, професійний. Я готовий взяти на себе цю відповідальність. У цьому залі завжди буде дискусія, а значить, пошук рішень, компромісів. Ми не ставимо собі за мате когось ламати через коліно, а ставимо за мету об’єднати країну... Я переконаний, що ми разом будемо працювати на всю країну/

Нова опозиція під час голосування відстуня. Місця Блоку Юлії Тимошенко і далі накриті державним прапором. Ще зранку бютівці голосування за Януквоича охрестили фарсом.

Одразу після свого обрання Янукович отримує букет червоних троянд від своїх соратників та йде потиснути руку Ющенку. Віктор Янукович стає Прем'єром вдруге, першого разу - в 2002. Тоді за нього проголосували 234 депутати, сьогодні - 271. Однак до показників Юлії Тимошенко він і нині дотягнути не зумів. Взимку 2004 року за неї свої голоси віддали 373 депутати.

Перший віце-прем'єр Микола Азаров, віце-прем'єр з питань паливно-енергетичного комплексу - Андрій Клюєв, віце-прем'єр з гуманітарних питань - Дмитро Табачник, ще один віце-прем'єр Володимир Рибак займатиметься будівництвом та житлово-комунальним господарством, міністр Кабінету Міністрів - Анатолій Толстоухов, міністр аграрної політики - Юрій Мельник, міністр охорони навколишнього середовища - Василь Джарти, міністр економіки - Володимир Макуха, Юрій Луценко залишається міністром внутрішніх справ, міністр вугільної промисловості України - Сергій Тулуб, міністр закордонних справ - Борис Тарасюк, міністр культури - Ігор Ліховий, міністр з питань надзвичайних ситуацій - Віктор Балога, міністр оборони - Анатолій Гриценко, міністр освіти - Станіслав Ніколаєнко, міністр охорони здоров'я - Юрій Поляченко, міністр праці та соціальної політики - Михайло Папієв, міністр промислової політики - Анатолій Головко, міністр транспорту - Микола Рудьковський, міністр у справах сім'ї, молоді та спорту - Юрій Павленко, мінстр юстиції - Роман Зварич, міністр палива та енергетики - Юрій Бойко, міністр у зв'язках з Верховною Радою - Іван Ткаленко.

Андрій Жигулін, 5 канал