Перейти до вмісту

Юрія Луценка засудили до 4 років ув'язнення

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

27 лютого 2012


Печерський суд визнав колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка винним у перевищенні службових повноважень та засудив його до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Таке рішення сьогодні оголосив суддя Сергій Вовк.

Зокрема, суд визнав, що в кримінальній справі проти Луценка достатньо доказів його вини у присвоєнні коштів у змові з його колишнім водієм Леонідом Приступлюком за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу. Крім того, суд визнав Луценка винним у незаконному виділенні квартири Приступлюку.

Суд також постановив стягнути з Луценка на користь МВС України понад 643 тис. грн. як компенсацію за незаконне святкування Дня міліції в Палаці «Україна» у 2008-2009 роках. Суд також заборонив Луценку протягом 3 років обіймати державні посади.

Вирок вступає в силу з моменту арешту екс-міністра. Екс-водія Луценка Леоніда Приступлюка засудили до трьох років умовно. Сам Луценко своєї провини не визнає. Він вважає, що державне обвинувачення проігнорувало докази, отримані під час суду, і використовувало сфальсифіковані, на думку екс-міністра, докази, отримані на досудовому слідстві. І має намір добиватися визнання своєї невинності. Луценко перебуває під арештом з 26 грудня 2010 року. Луценко оскаржив свій арешт у Євросуді, публічні слухання у справі призначені на 17 квітня.

В свою чергу, Європейський Союз розчарований вироком Юрію Луценку та продовжить стежити за розвитком його справи під час апеляції. Про це йдеться у спільній заяві верховного представника з зовнішніх зв’язків ЄС Кетрін Ештон та комісара Штефана Фюле. «Ми розчаровані вироком пану Луценку, який сигналізує про продовження в Україні судів, які не поважають міжнародні стандарти справедливого, прозорого та незалежного судового процесу», - заявили євродипломати.

«Нагадаємо, що на саміті Україна-ЄС 19 грудня було підкреслено, що повага до верховенства права буде мати вирішальне значення для швидкості політичної асоціації України та її економічної інтеграції з ЄС. Ми також нагадуємо про нещодавню резолюцію ПАРЄ щодо функціонування демократичних інститутів в Україні», - зазначили Ештон і Фюле. «Ми будемо продовжувати уважно стежити за подіями пов’язаними з процесом апеляції пана Луценка, переглядом справи пані Тимошенко та розглядом справи колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка, а також інших подібних справ», - йдеться в заяві.

Колишня заступниця голови Ліберальної групи в ПАРЄ та колишня співдоповідачка Моніторингового комітету ПАРЄ щодо України Ганне Северінсен відзначила, що захист Юрія Луценка не мав ніяких шансів проти звинувачення, а вирок став не більше як прикладом «copy-paste».


Джерела[ред.]