Перейти до вмісту

Луценко на свободі: Президент помилував опозиціонера

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

7 квітня 2013

Юрій Луценко

Президент України Віктор Янукович своїм указом № 197/2013 від 7 квітня 2013 року помилував шістьох засуджених, серед яких були екс-міністри Юрій Луценко та Георгій Філіпчук. Відповідно до указу Луценка звільнено від подальшого відбування основного покарання, а Філіпчука — від основного та додаткових покарань.

Вже після свого звільнення Луценко телефоном привітав учасників опозиційної акції у Києві. У своєму короткому інтерв'ю екс-міністр внутрішніх справ наголосив, що не має наміру полишати політику, однак, не має наміру балотуватися в Президенти на виборах 2015 року.

Юрій Луценко був заарештований у грудні 2010 року за обвинуваченням у перевищенні службових повноважень. Зокрема, йому інкримінувалось те, що він прийняв на роботу до міліції свого особистого водія з наданням йому державної квартири, а також занадто дороге святкування Дня міліції у 2009 році. У лютому 2012 року Печерський районний суд Києва засудив Луценка до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Представники Євросоюзу неодноразово наголошували на політичній упередженості у справі Луценка, тому його звільнення стало «гарною новиною» з України.


Джерела[ред.]