100 тисяч осіб взяли участь у мітингу на Європейській площі
24 листопада 2013
- 1 серпня 2022: Ірина Верещук відвідала гуртожиток Кременчуцького педагогічного коледжу (фоторепортаж)
- 31 серпня 2020: Міжнародна конференція «Місто як навчальна аудиторія» зібрала 40 спікерів з 11 країн світу
- 24 серпня 2018: У Києві розпочалась робота восьмої Вікіконференції
- 25 серпня 2017: У Херсоні розпочалася Вікіконференція
- 22 грудня 2014: В Україні формується Мережа за права дітей
- 25 червня 2014: ЦВК пікетуватимуть за збереження Біличанського лісу
- 23 квітня 2014: Самооборона вимагає відставки директора Чернігіського телебачення
- 27 березня 2014: Утилізація та люстрація
- 14 липня 2024: Помер Блідар Валерій Микитович
- 23 травня 2024: Лауреатів «Вікімеча» — 2024 оголошено в День Героїв
- 22 листопада 2023: Оголошено лауреатів відзнаки «Вікімеч» 2023 року
- 6 вересня 2023: Про увічнення в столиці пам’яті видатних буковинців
- 1 грудня 2022: Пішов у вічність видатний музикант Анатолій Молотай
- 6 листопада 2022: Відбулося перше засідання в форматі «Київська ініціатива» за участю радників глав держав та урядів країн Східної Європи та Балтії
- 12 жовтня 2022: У Києві вдруге вручили «Вікімечі»
- 26 липня 2022: Профільний комітет Верховної Ради не підтримує збереження імені Чайковського для НМАУ
У неділю 24 листопада опозиційні політичні сили зібрали у Києві 100-тисячний мітинг на підтримку євроінтеграційних прагнень українців. О 12 годині від пам'ятника Тарасові Шевченку вирушили у напрямку Хрещатика тримаючи у руках великий прапор України та Європейського Союзу. У ході узяли участь народні депутати-представники опозиційних фракцій у парламенті, зокрема й лідери опозиції Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок.
За півгодини учасники заходу дісталися Європейської площі, облаштованої для проведення мітингу. Зі сцени до учасників мітингу звернулися журналісти Мустафа Наєм та Віталій Портников, політики Ірина Геращенко, Юрій Луценко, Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок та інші.
Так, лідер руху «Третя республіка» Юрій Луценко закликав мітингарів відстоювати свій вибір та оголосив, що у разі непідписання угоди про асоціацію опозиція вимагатиме проведення дострокових парламентських виборів. Юрій Луценко наголосив про важливість євроінтеграції для України:
« | Сьогодні у нас крадуть вже не шапки, у нас крадуть майбутнє країни. Якщо ми готові до боротьби, то сьогодні тут повинен розпочатися Майдан, а уряд Азарова має піти у відставку за державну зраду. | » |
Донька Юлії Тимошенко Євгенія зачитала звернення матері, у якому екс-прем'єрка закликала народ тиснути на Президента та порівняла заяви уряду про відмову від євроінтеграції з ГКЧП.
Олег Тягнибок заявив, що Україна на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі має продемонструвати, що вона є частиною Європи, а також наголосив на неможливості побудови «русского мира» в Україні:
« | Цей Майдан – це наша відповідь владі, сьогоднішній день – це наша відповідь Москві, це відповідь Путіну. Хай знає, хай дивиться, що ми не частина Росії, що йому не вдасться побудувати «русский мир», мати кишенькового президента, що він не зможе нав’язати нам свою волю, тому що ми – українці, господарі на власній землі. | » |
Арсеній Яценюк закликав Віктора Януковича підписати угоду про асоціацію з ЄС та пригрозив блокуванням Будинку Уряду у разі, якщо така угода не буде підписана:
« | Ми вимагаємо скасувати рішення про відмову євроінтеграції, ми будемо пікетувати Кабмін, що він скасував своє антиукраїнське, антиєвропейське рішення. | » |
Учасники акції «За європейську Україну!» ухвалили резолюцію, у якій вимагали відставки уряду Миколи Азарова, проведення позачергової сесії Верховної Ради для прийняття необхідних євроінтеграційних законів, скасування Президентом постанови уряду про припинення євроінтеграції, звільнення політичних в'язнів та підписання угоди про асоціацію 29 листопада.
Після закінчення мітингу колона протестувальників з вигуками «Банду геть!» вирушила у напрямку Будинку Уряду. Біля Будинку уряду між мітингувальниками та співробітниками спецпідрозділу «Беркут» спалахнула сутичка, у ході якої спецпризначенцями проти учасників акції протесту було застосовано сльозогінний газ та гумові кийки. За повідомленням міського управління МВС протестувальники також застосували сльозогінний газ та силу, у результаті чого зазнали травм кілька правоохоронців.
Прихильники євроінтеграції також здійснили спробу дістатися Адміністрації Президента, однак бійці спецпідрозділів «Беркут» та «Барс» щільно перекрили вулицю Банкову, унеможлививши подальше просування мітингарів.
Мітинг зібрав близько 100 тисячи осіб, хоча за даними столичного управління МВС кількість учасників акції не перевищила 22 тисяч. Аналогічні акцій пройшли у майже усіх великих містах України.
Водночас на противагу опозиційних заходів на Михайлівській площі за підтримки Українського союзу промисловців та підприємців, Федерації профспілок України, Транспортного і Зернового союзів було зібрано мітинг «Будуємо Європу в Україні» на підтримку дій влади. У акції взяли участь кілька тисяч осіб.
Див. також
[ред.]Наступні новини: |
Попередня новина: Хвиля євромайданів котиться Україною |
Джерела
[ред.]- {{{автор}}}. «Євромайдан переростає у Єврореволюцію?». Радіо Свобода, 24 листопада 2013
- {{{автор}}}. «У центрі Києва вже зібралися більше 100 тисяч людей, які хочуть в Європу». Українська правда, 24 листопада 2013
- {{{автор}}}. «У Києві на Євромайдан вийшло більше 100 тис. людей». Український тиждень, 24 листопада 2013