ЦВК пікетуватимуть за збереження Біличанського лісу

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

25 травня 2014

У четвер, 26 червня о 10:30 Комітет збереження Біличанського лісу, Національний екологічний центр, ГО «Життя» та інші громадські організації розпочнуть пікет біля будівлі ЦВК (площа Лесі Українки, 1) з метою блокування злочинних намірів депутатів облради захопити Біличанський ліс для забудови.

Як стало відомо, у цей день під час чергової сесії Київської обласної ради, яка розпочнеться об 11:00 (Приміщення КОР, мала зала), депутати планують з голосу внести на розгляд питання розширення смт. Коцюбинського, згідно генплану селища з 87 гектарів до 4,5 тисяч гектарів за рахунок земель Києво-Святошинського лісгоспу — а тепер уже Національного природного парку. Згідно цього генплану, ліс піде під забудову, а для окозамилення залишать лише невеличку площу насаджень на місці теперішнього біологічного заказника «Річка Любка». У порядку денному проекту такого рішення немає, але цей сценарій планується. Для цього звозять бюджетників з Гостомеля та Коцюбинського за вказівкою голови селища Садовського. Працівники бюджетної сфери вже повідомили про це журналістів.

За словами організаторів акції, у такий спосіб депутати облради, які лише після кривавих подій на Майдані вийшли з Партії регіонів, кидають виклик новій Київраді, меру Віталію Кличку та голові КМДА Володимиру Бондаренку. Такий намір є викликом і Президенту України, оскільки 1 травня цього року нарешті був підписаний указ Президента України № 446/2014 «Про зміну меж національного природного парку „Голосіївський“», який надав високого природоохоронного статусу всьому Біличанському лісу, в тому числі і території навколо смт. Коцюбинське.


Ріка Нивка у Біличанському лісі. Автор: Sergey P. Koretsky


Громадськість з 2008 року бореться за збереження унікального природного комплексу з площею понад 6,5 тисяч гектарів на території Києва. Попередня влада Києва систематично програвала суди дерибанникам та вела гру у «піддавання», свідомо здаючи Біличанський ліс під забудову. Тільки у травні цього року збереження лісу для майбутніх поколінь стало можливим. Тепер під шум АТО, люстрації та боротьби з корупцією «схемщики» планують реалізувати плани попередньої влади.


Для контактів:

Андрій Скіпальський, (044) 2796883, (050) 3123974

Організатори: Громадський комітет збереження Біличанського лісу, Центр громадянського представництва «Життя», Національний екологічний центр України.

Вероніка Агеєва, (095) 5939303[ . «»]. Прес-реліз: Громадський комітет збереження Біличанського лісу, Центр громадянського представництва «Життя», Національний екологічний центр України., 25.06.2014