Перейти до вмісту

В Україні формується Мережа за права дітей

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 грудня 2014

17-18 грудня в Києві відбулася Міжнародна конференція “Роль та вплив громадських організацій на державну політику щодо забезпечення прав дитини: європейські та українські перспективи”. Головним організатором заходу став Структурний осередок Німецько-Польсько-Українського Товариства в Україні, фінансову підтримку надало Міністерство Закордонних Справ Німеччини.

Завданнями конференції її організатори визначили:

  1. Поділитися досвідом громадських організацій у процесі розробки, виконання та моніторингу державної політики щодо забезпечення прав дитини
  2. Обмін досвідом у представленні інтересів дітей та сімей та розвитку мережі
  3. Розглянути умови розвитку програмного потенціалу українського громадянського суспільства впливати на українську політику по догляду за дитиною
  4. Сприяти розвитку Української мережі за права дитини.

На цьому заході вперше для широкої публіки, представників влади і громадськості була представлена Українська мережа за права дитини, представницький експертний та координаційний орган, що формується групою громадських організацій протягом 2014 року для посилення захисту прав дитини в Україні.

Актуальність об'єднання неурядових організацій була визначена подіями зими 2013-2014, що призвели до зміни верхівки влади в Україні та дали суспільству нові надії на цивілізований про-європейський розвиток країни, і в той же час, ці ж та наступні події збільшили виклики у сфері захисту прав дитини. На круглому столі “Перспективи адвокації та реформування в соціальній сфері”, що відбувся у березні, були намічені наступні напрямки діяльності: проводити регулярний моніторинг сфери захисту прав дітей та сімей, виступати в якості експертної групи при розробці, затвердженні та впровадженні законодавчих ініціатив у соціальній сфері, координувати зусилля з реалізації реформ і стратегій через діяльність громадських рад і лобістських груп.

Протягом року до консультацій щодо створення Мережі долучалися більш як дюжина представників соціальної сфери, здійснювались окремі заходи лобіювання (прес-конференції, листи-звернення в органи влади тощо). В червні сімома організаціями був підписаний Меморандум про створення Національної мережі за права дитини, пізніше ще дві організації долучилися до об'єднання. Підписантами стали: Ліга соціальних працівників України, Український фонд «Благополуччя дітей», HealthRight International, Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України», Партнерство «Кожній дитині», СОС Дитячі Містечка, Структурний осередок Німецько-Польсько-Українського Товариства в Україні, Всеукраїнська громадська організація «Магнолія», Представництво благодійної організації «Надія і житло для дітей».

Саме в рамках проекту спрямованого на становлення і розвиток Мережі відбулася Міжнародна конференція “Роль та вплив громадських організацій на державну політику щодо забезпечення прав дитини: європейські та українські перспективи”. Цей захід відвідали представники міжнародних агенцій. З вітальним словом звернулася до учасників Джованна Барберіс, Голова Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Також до заходу долучились:

  • Барбара Марія Монгайм, засновниця Німецько-Польсько-Українського Товариства
  • Анка Фельдгузен, Заступник голови місії Посольства Німеччини в Україні
  • Марія Брестнічка, Координатор Національної мережі за дітей, Болгарія
  • Паула Хонканен-Шоберт, Національний гендиректор Німецької ліги захисту дітей
  • Мірела Опреа, Генеральний секретар Child Pact
  • Д-р Террі Мерфі, Департамент соціальної роботи, Університет Тіссайд
  • Сюзанна Вебер-Мосдорф, колишній помічник Генерального директора ВООЗ.

Українську державу представляли:

  • Аксана Філіпішина, Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності
  • Наталія Федорович, Заступник Міністра соціальної політики
  • Микола Мовчан, Заступник Міністра молоді та спорту України, який зачитав лист-вітання Міністра учасникам конференції
  • Олена Чорна, заступник завідувача відділу з питань дотримання прав дитини Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
  • Микола Кулеба, директор київської служби у справах дітей, а віднедавна дитячий омбудсмен,
    Дмитро Булатов, колишній Міністр молоді та спорту України; експерти, активісти, представники десятків міжнародних, національних та місцевих громадських організацій.

Тетяна Носач, директор Української мережі за права дитини підкреслила важливість об'єднання в інтересах дітей:

Тоді ми матимемо менше шансів забути про права дітей в Україні. А українські діти матимуть менше шансів, що їх права будуть порушуватися так системно і цинічно, як це відбувається зараз. Для України досвід побудови такої системи, інноваційний. Представники Німеччини Польщі та Болгарії допомагатимуть нашим благодійникам зробити мережу ефективною, адже в країнах Європи подібні об’єднання працюють вже давно.

Джерела

[ред.]

Посилання

[ред.]

Сайт Української Мережі за Права Дитини

Примітки

[ред.]


Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.