Хвиля євромайданів котиться Україною

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

23 листопада 2013

Заяви Президента Віктора Януковича та українського уряду про призупинення курсу на євроінтеграцію напередодні саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі спричинили хвилю протестів громадян України. Акції на підтримку підписання угоди про асоціацію України з ЄС охопили найбільші міста держави та зібрали тисячі учасників, серед яких представники опозиційних партій, громадські активісти та місцеві жителі. Мітинги проходять за відсутності будь-якої політичної символіки, виключно під прапорами України та Європейського Союзу.

Так, надвечір на столичному майдані Незалежності та на площі біля пам'ятника Тарасові Шевченку у Львові зібралися кількатисячні мітинги, учасники яких вимагали підписання угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Подібні акції відбулися у Вінниці, Чернівцях, Сумах, Тернополі, Івано-Франківську, Донецьку, Харкові, Кривому Розі, Миколаєві, Одесі та інших містах України.

Попри цілком мирний характер заходів вони не обійшлися без провокацій. Так, близько 22 години 22 листопада на майдані Незалежності спецпризначенці «Беркуту» намагалися спровокувати учасників акції до сутичок.

У Миколаєві співробітники міліції уночі знесли встановлені учасниками мітингу намети й намагалися силою розігнати мітинг. У Львові місцевий окружний адміністративний суд виніс рішення щодо заборони встановлення наметів на проспекті Свободи, вулицях Вінниченка та Університетській, а також площі Ринок. В Одесі окружний адмінсуд ухвалив рішення про заборону проведення мітингу на Думські площі, через що мітингарі перемістилися під пам'ятник Дюку Рішельє.

Також повідомлялося про перешкоджання прихильникам євроінтеграції дістатися Києва з інших регіонів країни. У ЗМІ також розповсюджувалася інформація про підготовку можливого «десанту» зі сходу України для проведення у Києві акції на підтримку дій влади.

Акції на підтримку курсу на євроінтеграцію України пройшли й поза межами держави. Такі акції пройшли у Великій Британії, Франції, Бельгії, Італії, Чехії, Польщі, Словаччині, Австрії, Індії, Південній Кореї тощо.

У більшості українських міст акцію оголосили безстроковою, учасники подій третю добу лишаються на площах. У всіх великих містах на 12 годину 24 листопада заплановано проведення чергових євромайданів.


Див. також[ред.]


Джерела[ред.]