Перейти до вмісту

Євромайдан

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 листопада 2013

Після фактичної відмови українських можновладців від євроінтеграції, Україною розгортаються акції громадянської непокори.

У четвер 21 листопада президентська більшість у Верховній Раді провалила законопроекти, що вважались умовою підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. За кілька годин у той же день уряд України прийняв постанову про призупинення кроків до інтеграції з ЄС.

У міжнародній пресі з'явилась інформація про шантаж РФ як вирішальний фактор цього рішення, про що нібито Янукович повідомив пані президента Литви Далю Грибаускайте[1].

Дослідження напередодні показували, що значна частина українського населення виступає за євроінтеграцію. Жовтневе дослідження GfK Ukraine показало, що прихильників європейського руху є 45% і близько 20% не визначили свою позицію. Натомість, опубліковане 18 листопада опитування міського населення DW-Trend, проведене Інститутом вивчення громадської думки IFAK, показало 58% підтримки інтеграції з Європейським союзом[2].

Рішення української влади про призупинення на шляху європейської інтеграції розцінюють як можливий поворот до входження в євразійський Митний союз, у якому головує Російська Федерація.

Вже ввечері 21 листопада в багатьох українських містах відбулися стихійні мітинги,а в Харкові на площі Свободи мітингувальники провели цілу ніч[3]. Попри заборону суду в Києві на Майдані Незалежності постійно перебувають кілька десятків людей.

Протестні акції оголошені як безстрокові. Їх метою є інтеграція України в Європейський союз і, якщо це необхідно, імпічмент президенту та відставка уряду Азарова (ці процеси вже ініційовані парламентською опозицією).

В соціальних мережах дії оголошуються та координуються за тегом #євромайдан. Також нагадаємо, що саме на ці дні припадає відзначення дев'ятої річниці Майдану.

Див. також[ред.]


Посилання[ред.]

Примітки[ред.]


Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.