Перейти до вмісту

Віктора Януковича позбавили звання Президента

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Віктора Януковича позбавлено звання Президента України
Віктора Януковича позбавлено звання Президента України

4 лютого 2015


У середу, 4 лютого 2015 року, Верховна Рада України проголосувала за позбавлення Віктора Януковича звання Президента України.

Відповідний законопроект № 1883, був внесений Олегом Ляшком, Сергієм Скуратовським, Юлією Тимошенко, Андрієм Тетеруком та ін. (усього 20 депутатів).

У пояснювальній записці до законопроекту містилося таке:

« У зв'язку з тим, що чинне законодавство містить прогалини в частині правових наслідків самоусунення громадянина України від виконання повноважень Президента України, а також вчинення нею дій, які загрожують керованості держави, територіальній цілісності і суверенітету України, масовому порушенню прав і свобод громадян, є гостра необхідність прийняття даного законопроекту, який би позбавив В.Януковича звання Президента України. »

У висновку Головного науково-експертного управління 03.02.2015 зазначалося, що «Аналіз поданого законопроекту дозволяє дійти висновку про його ненормативний характер, адже він не містить жодної норми права», а також було звернено увагу на те, що відповідно до статті 105 Конституції України «звання Президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту», тоді як «обставини припинення повноважень Президента України В. Януковича не пов'язані із процедурою імпічменту».

Законопроект підтримав 281 народний депутат. В тому числі 12 — з «Опозиційного блоку» і 4 з групи «Воля народу». «Проти» проголосував лише один депутат — Михайло Добкін.

Янукович був обраний президентом України 25 лютого 2010 року.

21 лютого 2014 року, в розпал кризи, він самоусунувся від виконання обов'язків і втік до Росії.

22 лютого 2014 року Верховна Рада України прийняла постанову про самоусунення президента Україна Віктора Януковича від виконання конституційних обов'язків та призначила дострокові вибори президента на 25 травня 2014 року.

20 січня 2015 року суд Києва виніс постанову про арешт Януковича, після чого українська влада повідомила, що має намір зажадати екстрадицію колишнього лідера з Росії. Одночасно колишній президент був оголошений в розшук по лінії Інтерполу.


Джерела[ред.]