Перейти до вмісту

Соболєв та Івченко побилися за землю

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 лютого 2015

Єгор Соболєв біля Адміністрації Президента влітку 2014 року

Перша кров пролилася у Верховній Раді VIII скликання — у парламентських кулуарах побилися народні депутати Єгор Соболєв та Вадим Івченко. Причиною бійки став законопроект № 1559, який у разі його ухвалення передав би право розпоряджатися землею за межами населених пунктів, яке належить Держкомзему, депутатам місцевих рад. Даний законопроект був забракований парламентським комітетом з протидії корупції, очолюваним Єгором Соболєв, оскільки на думку членів комітету така ініціатива у певних випадках може мати корупційну складову. На своїй сторінці у мережі Facebook Соболєв, зокрема, зазначив:

« Ми на нашому парламентському комітеті з протидії корупції визнали ініціативу корупціогенною. Ми за збільшення повноважень місцевих громад, але до створення земельного кадастру і до проведення нових місцевих виборів цей закон приймати не можна. Колишні «риги», які сидять в більшості місцевих рад, із задоволенням роздерибанять державну землю. »

За словами Соболєва після відхилення комітетом законопроекта почалася брудна PR-кампанія проти антикорупційного комітету, у провадженні якої народний депутат звинуватив свого колегу — автора законопроекту. Але ситуація вкрай загострилася після того, як Вадим Івченко почав агітувати депутатів від «Самопомочі» підтримати його ініціативу:

« Після рішення нашого комітету про корупціогенність цієї ідеї нас почали цькувати замовними матеріалами, що ми продалися Держкомзему і не даємо хорошим депутатам роздавати хорошу землю хорошим людям. Штовхачем цієї кампанії є депутат від Батьківщини Вадим Івченко. Сьогодні він мав нахабство прийти переконувати голосувати за такий дерибан «Самопоміч». Так і сталася бійка проти корупції в буквальному сенсі слова:). Продовжимо »

Конфлікт зі штовханиною почався у залі засідань парламенту і закінчився бійкою вже поза нею. У результаті «двобою» Соболєв відбувся розбитою губою, у той же час «віддячивши» Івченкові розбитим носом. Кулачний бій у раді не лишився без уваги керівництва парламенту. Спікер Володимир Гройсман доручив регламентному комітету підготувати документи для відсторонення парламентарів-забіяк від п'ятьох наступних пленарних засідань.

Після інциденту голова фракції «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Березюк вибачився за нестриманість колеги, відзначивши, що народні обранці не мають права вести себе подібним чином. Народний депутат від ВО «Батьківщина» Сергій Соболєв, у свою чергу захищаючи побитого однопартійця, наголосив на необхідності вивчення відеозапису бійки прокуратурою з метою покарання того, хто її розпочав.


Джерела[ред.]